Зеленський провів ставку і розповів про жорстку реакцію її учасників на загибель людей біля закритого бомбосховища
"Ставка. Жорстка реакція учасників засідання на загибель людей біля зачиненого бомбосховища. Доручив члену ставки, міністру [з питань стратегічних галузей промисловості України Олександрові] Камишіну, провести повну ревізію всіх захисних споруд Києва. Звіт – за 10 днів", – написав Зеленський.
Іншому члену ставки, міністру внутрішніх справ Ігореві Клименку, президент, за його словами, доручив провести повну ревізію всіх захисних споруд по всій Україні.
"Питання друге. Комплексний розгляд стану нашої ППО. Її потреби для відбиття загроз із землі, з моря, з повітря. Шляхи вдосконалення з урахуванням наявних ресурсів, надходжень від партнерів і власного виробництва", – розповів глава держави.
Зеленський зазначив, що третьою темою ставки була ситуація на фронті, деталей обговорення глава держави не навів.
"Питання четверте. Усеохопна доповідь розвідки щодо країн, які допомагають РФ не просто обходити санкції, а й нарощувати виробництво ракет і дронів в умовах війни. Готуємо відповідні рішення", – підсумував президент України.
Ставка верховного головнокомандувача – надзвичайний орган вищого військового керівництва України, який у період війни здійснює стратегічне управління ЗСУ й іншими військовими формуваннями держави.
Протягом 2022 року Зеленський провів 45 засідань ставки. Цьогоріч президент збирав ставку понад 25 разів, востаннє – 31 травня в Одесі.
Контекст:
У ніч проти 1 червня російські окупанти обстріляли Київ балістичними ракетами "Іскандер-М" і крилатими "Іскандер-К". Усі 10 ракет ППО збила, повідомили в Повітряних силах ЗСУ.
Уламки однієї з ракет впали біля поліклініки в Деснянському районі, укриття в ній під час тривоги виявилося закритим. За останніми даними, загинуло троє людей (серед них дев'ятирічна дівчинка, її мама і ще одна киянка) і 16 поранені. Чоловік однієї із загиблих розповів, що уламки впали тоді, коли він шукав охоронця, щоб той відкрив бомбосховище.
У Деснянській РДА кажуть, що центральний вхід до поліклініки, де було укриття, було відкрито й туди сховалися деякі люди.
Поліція почала розслідування через закрите укриття в Києві за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Охоронця поліклініки затримали.