Зеленський розповів Джонсону про ситуацію на фронтах і в Маріуполі
Про це Зеленський повідомив у Twitter.
За словами президента, він розповів Джонсону про ситуацію на полі бою та в заблокованому Маріуполі Донецької області.
"Обговорили оборонну підтримку України та необхідні дипломатичні зусилля для досягнення миру", – написав він, наголосивши, що підтримує з Джонсоном постійний контакт.
Перед цим Зеленський говорив із президентом Франції Еммануелем Макроном. Обговорювали співпрацю у сфері оборони та євроінтеграцію України.
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Евакуація мирних жителів із міста фактично заблокована окупантами.
21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишаються заблокованими приблизно 120 тис. мирних жителів. Зокрема, українські військові та частина жителів Маріуполя перебувають у бомбосховищах заводу "Азовсталь", який штурмують окупанти. 23 квітня Зеленський пояснив, що деблокувати Маріуполь у військовий спосіб поки що неможливо, і командири захисників міста "прекрасно це розуміють".
РФ завдає множинних авіаударів по заводу. Уночі 28 квітня окупанти скинули на військовий шпиталь на "Азовсталі" багатотонні авіабомби, було зруйновано операційну. Є загиблі, поранені та контужені.
Захисники міста закликали застосувати до них процедуру extraction для евакуації і як приклад наводили порятунок британських, французьких та бельгійських військових із Дюнкерка під час Другої світової війни.
Міськрада Маріуполя повідомила, що 30 квітня, імовірно, буде евакуація жителів міста.