Зеленський: Видатки України на відновлення нашої інфраструктури будуть відшкодовані за рахунок російських активів
"Росія намагається знищити енергетичну систему України, змусити наш народ страждати ще більше, але лише мобілізує цим міжнародну спільноту, щоб вона ще більше допомагала нам і ще більше тиснула на державу-терориста. Усі наші видатки на захист наших енергооб'єктів і на відновлення нашої інфраструктури після російських терористичних ударів будуть відшкодовані за рахунок російських же активів. Кожен із терористів відповідатиме особисто за те, що робить. Перед судом. А держава-терорист заплатить за свій терор. Ізоляцією, деградацією й активами – як державними, так і квазіприватних осіб, які пов'язані із цим російським режимом", – сказав глава держави.
Він нагадав, що російські війська й надалі завдають ударів ракетами і дронами по українських електростанціях.
"Зрештою й така російська підлість зазнає провалу. Ми робимо все, щоб отримати для України більше сучасних та ефективних систем ППО і ПРО. І буде день, коли ми прозвітуємо, що українське небо стало повністю захищеним від російських ракет, іранських дронів і будь-яких інших носіїв зла", – сказав він.
Контекст:
Відновлювати Україну, яка зазнала колосальних руйнувань унаслідок воєнної агресії РФ, влада має намір насамперед завдяки заарештованим активам РФ, заявляв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
У відповідь на повномасштабний напад Росії на Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія та Японія ввели проти РФ кілька пакетів санкцій. Зокрема, США і ЄС наклали санкції на Центробанк Росії, заморозивши його закордонні активи.
За інформацією міністра фінансів РФ Антона Силуанова, Росія "не може використати" $300 млрд своїх резервів. Радник президента України Олег Устенко 15 березня повідомив, що "ці кошти вже зарезервовані для нас, плюс туди надходитимуть гроші від продажу заарештованого майна російської так званої еліти".
5 травня глава Європейської ради Шарль Мішель підтвердив, що ЄС працює над юридичною процедурою конфіскації російських активів. "На мій погляд, це питання справедливості – не лише заморозити активи, а й конфіскувати їх, щоб зробити ці гроші доступними для відновлення України", – наголосив Мішель. Аналогічну процедуру готує Канада.
Міністр юстиції Денис Малюська заявив 12 вересня, що країни Заходу дали попередню усну згоду на передання Україні російських золотовалютних резервів, заморожених за кордоном, залишилося закінчити розроблення юридичного механізму для цього.