Зеленський заявив, що Індія "може бути більш активною" у зусиллях щодо завершення агресії РФ проти України

Зеленський: Сподіваюся, що у наступному році зможемо разом [із Індією] зробити більше для глобальної стабільності
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні, опублікованому 26 грудня, розповів деталі про свою розмову з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді.

"У наступному році саме Індія головуватиме у "Великій двадцятці". Побажав пану Моді плідного головування, причому плідного не для когось окремо, а для всіх у світі, хто цінує мир. Індія може бути більш активною у зусиллях для завершення агресії, тож сподіваюся, що в наступному році зможемо разом зробити більше для глобальної стабільності", – сказав він.

Зеленський інформував, що говорив із Моді у понеділок. У повідомленні за підсумками розмови президент України згадав про формулу миру, яку він презентував на саміті G20 у листопаді.

Контекст:

У формулу миру, яку Зеленський презентував 15 листопада на саміті G20, входить 10 пунктів. Вона передбачає координацію міжнародних зусиль щодо встановлення ядерної, енергетичної та продовольчої безпеки. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

"Це зараз одне з ключових завдань нашої держави – залучити світ до конкретної реалізації пунктів формули миру", – сказав Зеленський 9 грудня. За його словами, Україна відчуває підтримку щодо притягнення Росії до відповідальності за агресію як від держав, так і від міжнародних організацій і правозахисних інституцій.

Зеленський заявляв 18 грудня, що Україна вже готує цієї зими спеціальний "саміт для миру". "Українська формула миру – це 10 чітких пунктів, здатних створити нову архітектуру безпеки – глобально важливу. Те, що поверне свободу всій нашій українській землі", – наголосив президент.

На пресконференції за підсумками зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні 21 грудня Зеленський висловив думку, що справедливого миру для України у несправедливій війні, розв'язаній Росією, немає. Зі свого боку, Байден зазначив, що умови справедливого для України миру формуватимуться на полі бою.

Ініціативу України про справедливий мир готовий підтримати ЄС.