Зеленський заявив, що США намагаються догодити Путіну, і назвав це проблемою

Президент України Володимир Зеленський вважає проблемою те, що США хочуть "догодити" нелегітимному президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну, намагаючись швидко врегулювати питання закінчення війни РФ проти України. Про це він сказав в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, відео якого опублікували 18 лютого.
За словами Зеленського, американці прагнуть зустрітися з Путіним віч-на-віч і досягти припинення вогню.
"Проблема в тому, що США сьогодні говорять речі, які дуже подобаються Путіну. Я думаю, що в цьому вся суть, тому що вони хочуть йому догодити. Знаєте для чого? Зустрітися віч-на-віч і швидко досягти успіху. Але те, що вони хочуть, це просто припинення вогню, це не успіх", – висловився президент України.
Він укотре наголосив, що "не може бути й мови" про те, щоб питання щодо закінчення війни вирішували без участі України.
"Усе, про що можуть домовитися РФ і США – якщо вони взагалі хочуть про щось домовлятися, – стосується їхніх двосторонніх відносин. Вони точно не можуть домовлятися про наших людей, наші життя і про закінчення війни без нас. Ми – незалежна держава", – сказав Зеленський.
Він повторив свою тезу про те, що Україна юридично не відмовиться від своїх територій і не підписуватиме будь-яких угод "просто так, під гучні оплески".
Також український лідер сказав, що припинення війни в Україні може призвести до ситуації, яка склалася в Афганістані 2021 року, коли США "поспіхом" виводили свої війська із цієї країни.
"Я не думаю, що хтось зацікавлений в Афганістані 2.0. Це було б неправильно. Можливо, це не зовсім можна порівнювати з Афганістаном, але неповага до людського життя призвела до трагедії тоді", – підкреслив він.
Контекст:
12 лютого президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з Путіним. Цього самого дня телефоном Трамп поспілкувався із Зеленським. Говорили "про можливість досягти миру" і "готовність працювати разом на рівні команд", повідомив глава Української держави. Водночас в Офісі президента поінформували, що Зеленський і Трамп домовилися про негайний початок роботи команд щодо завершення війни.
Того самого дня міністр оборони США Піт Гегсет заявив на засіданні контактної групи з питань оборони України, що звільнення всіх окупованих країною-агресором Росією українських територій є "нереалістичною метою", як і вступ у НАТО.
Водночас Трамп анонсував свою зустріч із Путіним у Саудівській Аравії.
15 лютого на пресконференції в межах Мюнхенської конференції з безпеки Зеленський спростував повідомлення про нібито участь української делегації в зустрічі з представниками США і країни-агресора в Саудівській Аравії.
17 лютого NBC News із посиланням на ознайомлені джерела в адміністрації Трампа повідомив, що США планують спочатку провести окремі переговори з Росією й Україною і лише потім – спільні.
Цього дня Зеленський сказав що Україна не братиме участі в переговорах у Саудівській Аравії й не визнаватиме будь-яких домовленостей про Україну без участі України.
18 лютого відбулися переговори США та РФ. Reuters із посиланням на речницю Держдепу Теммі Брюс писало, що держсекретар США Марко Рубіо й міністр закордонних справ країни-агресора Росії Сергій Лавров під час переговорів у місті Ер-Ріяд у Саудівській Аравії домовилися створити групи для того, щоб "якнайшвидше" розпочати працювати над закінченням війни Росії проти України.