Зеленський зустрівся з американськими сенаторами від Республіканської і Демократичної партій
Президент розповів їм про ситуацію на фронті, а також поділився оцінками щодо перспектив розвитку подій на передовій. Окрім того, сторони обговорили допомогу Україні та роль Конгресу у ній.
"Ми боремося за спільні цінності – свободу і демократію. Наша перемога буде визначальною для розвитку ситуації у Європі та в усьому світі. Продовження такої комплексної підтримки – оборонної і фінансової – є запорукою нашої перемоги над агресором", – наголосив глава держави.
Зеленський подякував сенаторам за візит до України і президенту США Джо Байдену за допомогу Україні. Він зазначив, що це "важливий сигнал підтримки Української держави та всього народу".
Манчін запевнив, що США й далі надаватимуть Україні підтримку і допоможуть перемогти агресію РФ. Про це він сказав на брифінгу після зустрічі, повідомило "Інтерфакс-Україна".
Зі свого боку, Мурковскі зазначила, що мета візиту – не лише продемонструвати підтримку, а й дістати інформацію для того, щоб Конгрес знав, як далі підтримувати Київ, і що це "коштує кожного цента".
Келлі додав, що США зобов'язані передати Україні ту допомогу, яка потрібна військовим на полі бою.
Контекст:
Сполучені Штати послідовно підтримують Україну у боротьбі проти російської агресії. Від початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
4 квітня Пентагон оголосив про надання Україні чергового пакету оборонної допомоги на $2,6 млрд.
Загалом Сполучені Штати виділили Україні допомогу у сфері безпеки на суму понад $35,8 млрд із моменту приходу до влади адміністрації Джо Байдена, зокрема понад $35,1 млрд – із початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, зазначили у Пентагоні.