Жданов: Ефект від застосування Росією тактичної ядерної зброї в Україні з військового погляду буде мінімальним. У нас немає скупчення військ, ми їх переміщуємо невеликими підрозділами G

Жданов: Це буде скринька Пандори для Росії
Фото: radiosvoboda.org

Ефект від застосування Росією тактичної ядерної зброї в Україні з військового погляду буде мінімальним. Про це український військовий експерт полковник запасу Олег Жданов заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Можна припустити, це [буде] тактична ядерна зброя. Так, щоб вона на рівні Чорнобиля створила проблеми щодо зараження місцевості. Не більше. Але сам ефект від застосування тактичної зброї з військового погляду буде мінімальним. Чому? Тому що тактична ядерна зброя призначена для знищення скупчень живої сили і техніки або пробивання пролому у глибоко ешелонованій обороні, як каже радянський бойовий статут. У нас немає скупчень. Ми переміщаємо наші війська невеликими підрозділами", – заявив Жданов.

За його словами, для Росії сам факт застосування ядерної зброї матиме більше політичний характер.

"Але я скажу, що це буде скринька Пандори для Росії. Якщо [президент РФ Володимир] Путін застосовує ядерне озброєння, Захід матиме всі підстави для того, щоб завдати превентивного удару у відповідь і позбавити РФ раз і назавжди ядерної зброї", – наголосив експерт.

На його думку, країни Заходу можуть ударити по Росії "не за Україну, а за себе".

"Якщо Захід поступиться Путіну, то далі Путін шантажуватиме Захід. І він не зупиниться в Україні. Він піде далі: у Східну Європу, у Центральну чи Західну Європу. Тому вони не можуть залишити без відповіді його удар. Я більше ніж упевнений, що та сама Австрія, яка нейтрально ставиться до нашої війни, або Угорщина, яка налаштована проросійськи... Якщо запитати їхніх керівників, чи готові вони отримати ще один Чорнобиль у центрі Європи, думаю, вони скажуть: "Ні, ми не готові". Тому мені вселяють оптимізм і висловлювання Британії, і висловлювання Сполучених Штатів, що вони залишають за собою право завдання превентивного удару звичайним озброєнням у разі спроби застосування ядерної зброї. У них є всі способи спробувати запобігти застосуванню. Починаючи від фізичного знищення конвою, припустімо, що вийде із цією зброєю, із цим зарядом із місця зберігання", – резюмував Жданов.

Жданов: Упевнений, що в разі спроби застосування Росією ядерної зброї в Україні Захід завдасть превентивного удару. Але не ядерного. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

21 вересня Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю в разі загрози територіальній цілісності Росії. Натяк він повторив і 30 вересня, заявивши, що "ми захищатимемо нашу землю (ідеться про незаконно анексовані території України. – "ГОРДОН") усіма наявними у нас силами й засобами".

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Водночас президент сказав, що "не можна заглянути Путіну в голову", тож ризики, що ядерного удару можуть завдати, є.

22 вересня видання The Washington Post повідомило: між адміністрацією президента США Джо Байдена і владою Росії триває листування, під час якого російську сторону попередили про наслідки у разі застосування ядерної зброї у війні проти України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв'ю CBS News підтвердив, що США попередили РФ про можливі "жахливі наслідки" у разі застосування країною-агресором ядерної зброї.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв'ю німецькій газеті NOZ, яке вийшло 28 вересня, також застеріг Путіна від застосування ядерної зброї.