Жданов: Перша хвиля мобілізованих у РФ – смертники. Їх просто кинуть в окопи, як у 1941 році
Мобілізованих в армію країни-окупанта жителів РФ нормально не навчають, не постачають та не забезпечують необхідним. Частину з них влада Росії терміново відправить на фронт, щоб компенсувати великі втрати загарбників в Україні. Про це український військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
Експерт як приклад російського підходу до "підготовки" та екіпірування окупантів нагадав, що мобілізованим росіянам у разі поранення радили жіночі гігієнічні тампони "в рани засовувати".
"Учитися себе бинтувати, джгути купувати в аптеках. Шкарпетки, труси, майки – цього нічого немає", – перерахував він.
За інформацією Жданова, російські мобілізовані першої хвилі – "вони ще щось отримали".
"До того ж найприкріше, що ті, хто прийшов першими, – у них відібрали всі нестатутні речі: ліхтарики, складані ножі, якісь супернабори інструментів маленькі. А тепер їм видають список, що вони мають із собою взяти на війну. Бо Батьківщина їм цього не дасть", – розповідає він.
Тому Генштаб РФ, за прогнозом Жданова, "загрузне в цій рутині".
"Перша хвиля будуть смертниками. Їх зараз доправлять на фронт. І нам уже про це надходить інформація з Російської Федерації, що сьогодні-завтра мають перші партії вибути на фронт", – додав експерт.
Причина відправлення в Україну непідготовлених російських військових – катастрофічна ситуація з особовим складом окупантів на фронті, пояснює він.
"Вийшло так, що поки вони розносили повістки, вони припинили приховану мобілізацію. Військкомати не впоралися. Вони не змогли вирішувати два завдання одночасно", – стверджує Жданов.
За його словами, "виникла пауза", під час якої російські резерви в Україну перестали перекидати за лінією "прихованої мобілізації". А втрати окупантів, навпаки, внаслідок українського контрнаступу значно зросли.
"На сьогодні якщо ми дивимося зведення втрат, то російські війська зазнають втрат десь у середньому до батальйону на добу, приблизно 500 осіб плюс-мінус. БТГр на добу. 10 діб – 10 БТГр. Це дивізія. Усе, її нема. Її треба терміново поповнювати. Тому перша партія мобілізованих поїде на фронт. Їх просто кинуть в окопи, як 1941 року", – вважає український військовий експерт.
Жданов: Упевнений, що в разі спроби застосування Росією ядерної зброї в Україні Захід завдасть превентивного удару. Але не ядерного. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що мають призвати приблизно 300 тис. осіб. Водночас російські ЗМІ повідомляли, що під призов може потрапити 1,2 млн людей.
Шойгу і Путін стверджували, що мобілізовано буде лише резервістів (тобто громадян, які відбули строкову службу або навчання на військовій кафедрі у виші), які мають військово-облікову спеціальність та бойовий досвід. Проте в указі цього не задокументовано, і навіть місцева влада в РФ визнає, що мобілізують і "громадян, яких не мають призивати".
Мобілізовані росіяни заявляють, що їх відправляють на фронт за кілька днів після мобілізації без будь-якої підготовки.
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний 21 вересня наголосив, що жодні заяви військово-політичного керівництва країни-агресора Росії не вплинуть на готовність України боротися за свою свободу. "Ми знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю", – заявив він.
В американському Інституті дослідження війни (ISW) 22 вересня спрогнозували, що російська мобілізація не змінить перебігу війни цього року і не позбавить Україну можливості звільнити більшу частину території до зими.
Кількість росіян, які втекли від мобілізації з країни, перевищила кількість російських сил, розгорнутих біля кордону України в лютому, незадовго до повномасштабного вторгнення, заявили в британській розвідці 29 вересня.