Жінка із фейку про "розіп'ятого хлопчика" шкодує через знімання у скандальному сюжеті
Галина Пишняк, яка у 2014 році знялася в російському фейку про "розіп'ятого хлопчика у Слов'янську", досі наполягає на реальності своєї історії, але зізнається, що шкодує про знімання в сюжеті. Про це йдеться в сюжеті YouTube-каналу FakeNews, створеного телеканалом "Дождь".
"Неправда – хай буде неправда. Я не хочу нічого говорити: ні так, ні відкидати. Кожен має право на свою думку. Кажуть, у медалі є дві сторони – біла і чорна. Ну хто бачив, хто там був, той знає, той чудово знає. Навіть мої сусіди, там зі мною жили, сказали: "Ти єдина не побоялася сказати правду", – заявила вона.
Пишняк вважає, що у Слов'янську бояться про це говорити, тому що Україна нібито створила там "таке, як раніше НКВС".
На запитання, чи шкодує жінка про те, що розповіла про цю історію журналістам, вона відповіла: "Так, я шкодую. Бо ця історія обернулася на гірше для моєї сім'ї".
Контекст:
Улітку 2014 року на російському "Первом канале" вийшов сюжет про "розіп'ятого хлопчика". У ньому жінка розповідала, як сама бачила страту маленької дитини на центральній площі Слов'янська. Історія виявилася фейком. Пізніше ведуча "Первого канала" Ірада Зейналова повідомила, що у журналістів справді не було і немає доказів описаної в сюжеті історії.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.