"Жодних "гераней" у них не росте". У Повітряних силах заявили про випадки запуску ще одного іранського дрона, замаскованого під російський
У Повітряних силах Збройних сил України (ПС ЗСУ) фіксують почастішання застосування російськими окупантами в Україні іранських дронів-камікадзе Shahed-131. Про це речник командування ПС ЗСУ Юрій Ігнат повідомив 20 грудня на брифінгу в медіацентрі "Україна", який транслювало в YouTube агентство "Укрінформ".
Ігнат зазначив, що Shahed-131 менший за розмірами, ніж Shahed-136.
"Ми бачимо застосування [російськими військами] БПЛА Shahed-136, зараз ще й використовують Shahed-131 – це менша версія у них. То вони маркують як "Герань-2", а це "Герань-1", менший дрон. Ми чудово розуміємо, що це обидва іранські дрони. Жодних "гераней" у них не росте", – сказав Ігнат.
Він нагадав, що перший іранський дрон, використання якого зафіксували в Україні, – це БПЛА Shahed-136, який збили сили оборони у районі Куп'янська Харківської області у вересні.
"Далі вони почали застосовувати їх поетапно, невеликими групами запускаючи за різними напрямками, вивчаючи, як реагуватиме ППО, якими засобами ми їх збиватимемо", – пояснив Ігнат.
Спікер ПС ЗСУ також повідомив, що росіяни змінили район запуску дронів-камікадзе.
"Раніше це були окуповані Крим і Херсонська область. Зараз вони перемістили точки запуску до Краснодарського краю [РФ] – це східне узбережжя Азовського моря. Саме звідти Shahed летять по нашій території", – уточнив Ігнат.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський 26 жовтня повідомив, що РФ випустила по Україні вже приблизно 400 іранських дронів-камікадзе. 28 жовтня речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що ЗСУ збили понад 300 іранських дронів-камікадзе, унаслідок чого Росія знизила інтенсивність атак.
3 листопада в українській розвідці заявили, що Іран спрямував до Росії ще одну партію з 200 дронів. Зеленський 19 грудня заявив, що в ніч із 18-го на 19 грудня Росія атакувала Україну безпілотниками Shahed із нової партії, отриманої з Ірану, загальний обсяг якої – 250 дронів-камікадзе.
Іран спочатку заперечував постачання дронів російській армії. Однак 5 листопада в МЗС Ірану визнали, що такі постачання були, але запевнили, що йдеться про "обмежену кількість безпілотників" і постачання "за кілька місяців" до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Країни Заходу, зокрема Канада і США, ввели санкції проти іранського виробника дронів.