"Зібрано матеріали на десятки кримінальних справ". ФСБ готує чистку в російському командуванні через провал в Україні – ЗМІ
За даними джерел видання у Генштабі, міністр оборони Сергій Шойгу втратив довіру президента Володимира Путіна. Після вимушеного відступу з-під Києва президент РФ намагався сам керувати військами, а тепер через голову Шойгу радиться з генералами, які безпосередньо відповідають за бойові дії.
З іміджевих міркувань він не хоче міняти главу міноборони, пишуть автори матеріалу, але, щойно складний період мине, Путін може йому все пригадати.
Головне джерело їхніх розбіжностей – те, що Шойгу обіцяв Путіну вирішити поставлені завдання складом армії "мирного часу": силами контрактників, без загальної мобілізації і в найкоротші строки.
Тепер він наполягає на необхідності загальної мобілізації, навіть оплачує замовні матеріали у ЗМІ про критичний брак солдатів та офіцерів на фронті. Але ця тактика досі ні до чого не привела, пишуть "Важные истории".
Плануючи "зачистку", армійські чиновники та ФСБ перекладають одне на одного провину за недостеменні доповіді перед початком "спецоперації". Департамент військової контррозвідки ФСБ, зі свого боку, збирає факти про непідготовленість та корупцію військових чиновників, ідеться у статті.
Джерела видання запевняють, що зібрано матеріалів на десятки кримінальних справ, але їм не дають руху, щоб не знижувати й без того низький моральний дух армії.
Контекст:
Наприкінці березня на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, російські ЗМІ звернули увагу, що Шойгу зник із публічного простору. До того моменту він не з'являвся на публіці два тижні.
Радник глави МВС України Антон Геращенко повідомив, що за його даними, у 66-річного Шойгу стався інфаркт "після жорсткого закиду з боку Путіна за повний провал вторгнення в Україну". Згодом Шойгу повернувся до публічного простору.
За оцінкою Генштабу ЗСУ, з урахуванням приватних військових компаній та мобілізаційного резерву Росія залучила до війні проти України приблизно 330 тис. осіб станом на 16 червня.
27 червня британська розвідка підтвердила, що Росія відчуває брак резервістів для війни в Україні, але не хоче проводити офіційну мобілізацію.