"Злочин проти України". У Повітряних силах ЗСУ заявили, що публікація в мережі даних про польоти російських дронів допомагає окупантам
Повідомляти в мережі в реальному часі про рух російських повітряних об'єктів не можна – цю інформацію Росія враховує під час планування наступних атак ракетами і дронами. Про це 22 березня в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада", розповів речник командування Повітряних сил (ПС) ЗСУ Юрій Ігнат.
"Ви бачите, яка кількість Telegram-каналів на сьогодні створена, хто їх контролює, це дуже важливе питання. Він станом на зараз потребує особливого контролю. Ідеться не про офіційні канали керівників [місцевої, військової й державної влади], а про ті, які інформують про рух ворожих ракет, [безпілотників] Shahed і так далі", – заявив він.
Речник не відкидає ухвалення найближчим часом "серйозних рішень". Можливі, за його словами, кримінальні справи, якщо будуть підстави для цього.
Він звернув увагу, що адміністратори деяких Telegram-каналів не просто в режимі реального часу дають інформацію про рух БПЛА й ракет, а й публікують скріншоти із системи "Віраж-планшет", де вказано час і місце фіксування російських дронів або їх зникнення з радарів.
"Як вони їх [скріншоти] отримують, це ще окрема розмова. Хочу попередити адміністраторів цих каналів, що це – злочин проти України, інформування ворога. Будуть вживатися всі заходи, матеріали вже передані в певні органи", – підсумував Ігнат.
Контекст:
За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч проти 22 березня окупанти атакували Україну, випустивши 21 дрон-камікадзе із Брянської області РФ. 16 безпілотників збили сили української ППО.
Унаслідок удару безпілотниками по Житомирській області пошкоджено об'єкт інфраструктури, три дрони збито. Київ окупанти атакували вісьмома дронами, їх усіх знищено.
У Київській області внаслідок російської атаки дронами-камікадзе 22 березня загинуло четверо людей. Удару завдали по місту Ржищів, де зруйновано корпуси гуртожитку й будівлю технікуму.
Президент України Володимир Зеленський засудив удар окупантів, назвавши його "ніччю російського терору проти України".