ЗМІ повідомили про таємний документ бундесверу із критикою контрнаступу України. У міноборони Німеччини не стали коментувати

Німецькі ЗМІ написали про таємний документ щодо українського контрнаступу
Фото: EPA
У Німеччині вважають, що український контрнаступ просувається надто повільно, повідомило видання Bild 25 липня з посиланням на таємний документ для внутрішнього використання у збройних силах Німеччини.

У документі, за даними видання, ідеться, що за сім тижнів після початку українського наступу з метою деокупації на півдні та сході країни є лише незначні успіхи у вигляді звільнення 150 км&³2; та дев'яти невеликих сіл. Перевага сил оборони України перед військами країни-агресора Росії зникає, пише Bild.

У документі є критика на адресу деяких тактик Збройних сил України, ідеться у статті. Згадують брак злагодженості та координації. За інформацією видання, військові бундесверу зазначили, що в українських військах немає спільного бойового керівництва, оскільки підрозділи іноді поділено на частини з невеликою кількістю людей, і кожен займається своєю справою без урахування загальної картини бою.

Також у статті вказано: що більше бойового досвіду має український солдат і що вище він піднявся в українській армії, то менше він засвоює принципи західної підготовки або взагалі бере участь у ній. За оцінками аналітиків, у багатьох випадках було виявлено, що солдати без нещодавнього бойового або військового досвіду досягають більшого успіху в навчанні, ніж досвідчені та навчені солдати. У документі зазначено, що українські військові, які навчалися в Німеччині, добре розуміли принципи роботи, однак після повернення в Україну зіткнулися з проблемою, оскільки ними командують офіцери, які не дотримуються західних процедур.

У німецькому оборонному відомстві цього документа не коментують. Так на запит "Укрінформу" відповіли в міноборони ФРН.

"Як федеральне міністерство оборони ми взяли до відома повідомлення. Міністерство не має цього документа в розпорядженні й тому ми не можемо коментувати його", – заявила представниця відомства.

Посол України у ФРН Олексій Макеєв заявив, що між українською стороною та міноборони Німеччини є плідна співпраця.

Багато німецьких експертів уже розкритикували цей документ, якого, як пише "Укрінформ", ніхто особисто не бачив.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим та частини Донецької і Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.

У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Після цього українські військові інформували про деокупацію українських територій та звільнення дев'яти населених пунктів у Запорізькій і Донецькій областях.

За час поточного контрнаступу сили оборони України звільнили понад 227 км&³2; територій, повідомляла 24 липня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.