ЗМІ: Україна успішніше наступала на напрямках, де було найменше західного озброєння. Там, де були Bradley і Leopard 2, рух застопорився
Зазначають, що місцевість на південному сході країни здебільшого є відкритими полями, що позбавляє українські війська укриття. Окупанти вже кілька місяців як окопалися у великих траншеях, що ускладнює просування сил оборони України.
Окрім того, рух українських військ сповільнюють бойові вертольоти Ка-52 окупантів, які завдають ударів по західних танках і бронемашинах.
Під час бойових дій було пошкоджено або знищено щонайменше 17 бойових машин Bradley зі 113 доправлених США в березні, повідомив високопоставлений американський військовий чиновник.
Сили оборони України в деяких місцях уздовж лінії фронту взяли паузу, щоб наново оцінити, які тактики й методи прориву і розмінування працюють найкраще, наголосив він.
Про те, що рух сил оборони на фронті повільніший, ніж хотілося б, оскільки окупанти замінували 200 тис. км&³2; території, заявляв в інтерв'ю, опублікованому 21 червня, президент України Володимир Зеленський.
Високопоставлений військовий чиновник США також визнав повільніший, ніж очікували, темп операцій, але додав, що це не було несподіваним, ураховуючи потужну російську оборону. Він застеріг від поспішних висновків на основі перших операцій.
Україна прагне розділити окуповану країною-агресором РФ територію на півдні на дві зони, перерізавши лінії постачання на Кримський півострів і створивши плацдарм для подальшого просування, для цього необхідно просунутися на південь приблизно на 60 миль (орієнтовно 100 км), вказала The New York Times.
Як підкреслило видання, успіх України залежить від того, скільки танків, бронемашин і солдатів буде збережено до досягнення первинної лінії оборони окупантів і в бою за прорив.
"Цікаво, що Україна просунулася вперед у двох місцях, де війська отримали найменше нового західного озброєння, і застопорилася там, де було розгорнуто нове озброєння – американські Bradley й німецькі танки Leopard 2, – ідеться в матеріалі. – Незрозуміло, чи це пов'язано з тим, що західне озброєння навмисно розгортали в районах, де російська оборона була жорсткішою".
За словами військових, повільне просування на напрямках, де розмістили західне озброєння, можна пояснити відсутністю укриттів на території й інтенсивними артобстрілами з боку окупантів.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Українські військові за два тижні наступальних дій звільнили вісім населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях, повідомили в оборонному відомстві 19 червня.
24 червня Міноборони повідомило, що східне угруповання військ сил оборони України почало наступ одночасно на кількох напрямках.
Із початку наступу українські війська на півдні звільнили 130 км&³2; території, також є тактичні успіхи на сході, проінформувала заступниця міністра оборони Ганна Маляр 26 червня. Того самого дня вона повідомила про звільнення Рівнополя Донецької області.
Раніше, 19 червня, головком ЗСУ Валерій Залужний повідомляв, що контрнаступ України "продовжується згідно з планом".