ЗСУ звільнили "шведське" село в Херсонській області

Волонтер зі Швеції розповів про візит до Зміївки
Фото: Jonas V Matern / Facebook
Волонтер Йонас Матерн зі Швеції опублікував у Facebook 15 листопада пост про візит до звільненого села Зміївка Херсонської області, яке було засновано шведськими поселенцями.

"Сьогодні мені випала честь бути першим шведом, який відвідав старе шведське село (Зміївка на мапах Google) після звільнення! Було смішно спостерігати за реакцією людей, коли вони побачили мої три корони на нашивці на руці! Було сказано кілька слів шведською", – написав він.

За словами волонтера, йому показали шведський прапор, який заховали під час окупації, та почастували чаєм із закусками.

Волонтер привіз генератор для під'єднання інтернету й запуску водяного насоса, а також їжу, воду, ліки, хліб і цукерки для дітей.

Матерн додав, що багато доріг у районі досі заміновано, а артилерійський обстріл чути з обох боків Дніпра.

Село Зміївка у Бериславському районі Херсонської області заснували у 1782 році шведські поселенці, яких російська імператниця Катерина ІІ переселила до Таврії з балтійського острова Даґе. Воно мало назву Старошведське (Gammalsvenskby). Поруч у XIX столітті з'явилися три поселення німецьких колоністів – Шлянгендорф, Мюльгаузендорф і Клестердорф.

Після Другої світової війни Старошведське перейменували на Вербівку, а колишні німецькі колонії, жителів яких депортували, – на Зміївку. Пізніше поселення об'єднали в одне село під назвою Зміївка.

Контекст:

Наприкінці серпня ЗСУ розпочали наступальні дії, зокрема в Херсонській області.

9 листопада міністр оборони РФ Сергій Шойгу наказав розпочати відведення військових із Херсона та з правобережжя Херсонської області. Відступаючи, окупанти підірвали мости через Дніпро й об'єкти інфраструктури міста, залишивши Херсон без води, електрики й тепла.

11 листопада українські сили зайшли в Херсон, підтвердила українська військова розвідка. У мережі з'явилися фото й відео, як жителі Херсонської області виходять на вулиці зустрічати українських бійців.

12 листопада стало відомо, що в Херсон повернулися українська поліція, військова адміністрація і прокуратура.

14 листопада в Херсоні офіційно підняли прапор України.

Голова Нацполіції Ігор Клименко 14 листопада повідомив, що під контролем поліції вже 182 населені пункти Херсонської області.