"Зворотний наступ". Через Маріуполь їдуть російські танки Т-62 з награбованим – Андрющенко
"У Маріуполі та районі окупанти продовжили зворотний наступ у бік Новоазовська [Донецької області]. Зафіксовано численне переміщення БТР із живою (на жаль) силою й танків Т-62 з пожитками, награбованими десь у Бердянському районі [Запорізької області]", – написав Андрющенко.
За його інформацією, резерви окупантів, які перебувають на території Маріупольського району, здебільшого залишаються на місці.
"[Російські] солдати в передпанічному стані, особливо після власноручної ліквідації наслідків "юр'ївської бавовни", – додав радник мера.
Андрющенко розповів, що окупанти активно використовують "стару" дорогу Маріуполь – Мангуш – Урзуф – Бабах-Тарама (усі – Донецька область) – Бердянськ Запорізької області вздовж моря для транспортування боєкомплекту.
"Уперше зафіксовано факт завантаження автівок, помаркованих як швидка допомога, комплектами БК із подальшим перевезенням у напрямку Бердянська. Таке завантаження фіксувалося в Маріуполі (колишній Центральний райвідділок поліції) та в Мангуші. Повністю отримано візуальне підтвердження щонайменше 12 задіяних у перевезенні БК "швидких". Усі УАЗ, відомі як "буханка", – підсумував він.
Контекст:
Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. З початку березня він був у блокаді, з другої половини травня місто – у повній окупації.
У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.
Через Маріуполь окупанти регулярно перекидають техніку й живу силу з території РФ на донецький і запорізький напрямки. У самому місті базуються мобілізовані росіяни, у російських підрозділах процвітає дезертирство, повідомляв Андрющенко.
У січні 2023 року, за даними радника мера, окупанти активно завозили в місто засоби ППО та живу силу, накопичивши до 30 тис. окупантів для подальшого наступу в Донецькій області. Надалі, за даними Андрющенка, перекидання техніки та живої сили продовжили, їх фіксували протягом зими й весни, зокрема у травні.