У Євросоюзі вперше виробили більше електроенергії з поновних джерел, ніж із копалин
У першій половині 2020 року в Європейському союзі за допомогою вітру і сонця виробили 40% усієї електроенергії, а за допомогою вугілля, газу і нафти – 34%. Отже, частка поновних джерел в енергетичному виробництві вперше перевищила частку копалин.
За допомогою вітру і сонця в ЄС протягом перших шести місяців 2020 року виробили рекордну кількість електроенергії. Про це йдеться у звіті кліматичного аналітичного центру Ember, орієнтованого на прискорення глобального переходу на електроенергію.
За цей період у 27 державах – членах ЄС вітрова та сонячна енергетика виробили 40% усієї електроенергії. На частку викопного палива припадає 34%. Завдяки цьому викиди вуглецю на території Євросоюзу зменшилися майже на 25%.
За інформацією аналітиків центру, загалом виробництво електроенергії з поновних джерел у ЄС зросло на 11%. Найбільше електроенергії з вітру та сонця виробили в Данії – 64%.
Водночас виробництво електроенергії з викопного палива в Європі знизилося на 18%. Найбільше падіння у вугільній галузі Іспанії – 58% і Португалії – 95%.
Незважаючи на зростання виробництва електроенергії з поновних джерел, у Ember заявили, що пандемія COVID-19 загалом загальмувала розвиток "зеленої" енергетики в Європі. На думку фахівців центру, у 2020-х роках необхідно подвоїти або навіть потроїти кількість вітрових і сонячних установок порівняно з минулим десятиліттям, щоб досягти скорочення викидів вуглецю до 2030 року на 55%.