80% російської допомоги Італії для боротьби з коронавірусом виявилися марними – ЗМІ
Поки Китай допомагає Італії апаратами штучної вентиляції легенів та масками, яких бракує в умовах боротьби з поширенням коронавірусу, Росія передає Мілану обладнання для дезінфекції території та діагностики захворювань, а воно зараз "абсолютно даремне або мало корисне", повідомила італійська газета La Stampa з посиланням на джерела.
Більшість вантажів, які Росія скерувала в Італію для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції, виявилася марною, повідомила 25 березня італійська газета La Stampa з посиланням на джерела.
Про намір надати Італії допомогу російський президент Володимир Путін заявив 21 березня після телефонної розмови з італійським прем'єром Джузеппе Конте. Пресслужба Кремля повідомила, що по допомогу звернулася саме італійська сторона. Постачанням займається міністерство оборони РФ. 25 березня воно повідомило, що в Італію вилетів уже 15-й літак Іл-76 "з обладнанням для діагностики і проведення дезінфекційних заходів".
Високопоставлені джерела сказали La Stampa, що "80% російських постачань абсолютно даремні або мало корисні для Італії".
Росія, зокрема, передала Італії обладнання для знезараження територій, тоді як Китай постачає апарати штучної вентиляції легенів та маски, яких бракує у країні.
Співрозмовники видання припускають, що, надавши Італії підтримку, Росія має на меті політичні та дипломатичні інтереси, а Конте погодився прийняти її, щоб зміцнити особисті відносини з Москвою.
Газета також написала, що росіяни, які прибули в Італію, є військовими фахівцями, а не медиками.
Спалах коронавірусної інфекції виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 26 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 470 тис., із них 21 313 померли, приблизно 114 тис. одужало.
В Італії станом на вечір 25 березня зафіксовано 57 521 випадок зараження, 7503 з них закінчилися летально. Країна посідає друге місце у світі (після Китаю) за кількістю хворих і перше – за кількістю померлих.