Адміністрація Трампа вибрала п'ять компаній, яким допоможуть розробляти вакцину від COVID-19
У США п'ять дослідницьких проєктів із виготовлення вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19 отримають додаткове фінансування, допомогу у клінічних випробуваннях і логістичну підтримку, повідомляє The New York Times.
Адміністрація президента США Дональда Трампа визначилася з п'ятьма перспективними дослідницькими проєктами з виготовлення вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19 для їх подальшої підтримки. Про це повідомляє The New York Times.
Видання зазначає, що рішення є кроком до виконання обіцянки Білого дому про широкомасштабну імунізацію американців до кінця 2020 року.
Уточнюють, що серед проєктів, які отримають фінансову підтримку для подальшого розвитку, названо розробки компаній Moderna, AstraZeneca, Pfizer, Johnson & Johnson і Merck & Co.
Окрім додаткового фінансування, виробники одержать допомогу у клінічних випробуваннях та логістичну підтримку.
За інформацією видання, офіційно про це рішення Білий дім оголосить пізніше.
Директор Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі натякнув на майбутню презентацію у вівторок. Він заявляв, що адміністрація Трампа розраховує розробити вакцину до січня 2021 року.
Спеціальних ліків від COVID-19 поки не існує, зараз під час цього захворювання проводять лише симптоматичне лікування. У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначали, що низка лікарських засобів можуть сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що який-небудь препарат дає змогу запобігти або лікувати це захворювання.
У ВООЗ вважають, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцину. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалери, у кращому разі вакцина буде готова наступного року.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Університету Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 6,69 млн, із них понад 2,9 млн вилікували, а 393,2 тис. померли.