Альбац: У Кремля вождистська модель влади. Їм здається, що посадимо призвідників – і всі інші стулять писок
Головний редактор російського журналу The New Times Євгенія Альбац заявила, що влада РФ не розуміє, що новий вид протесту багато в чому пов'язаний із самоорганізацією і мережевою спільнотою.
Незважаючи на масові затримання учасників мітингів 12 червня, стосовно них складено значно менше протоколів, ніж у березні, і немає масових судів. Про це заявила головний редактор російського журналу The New Times Євгенія Альбац в ефірі радіостанції "Эхо Москвы".
"Немає масових судів, немає масового складання протоколів, як було 26 березня. Затримали, привезли, потримали, відпустили – ось це приблизно... Дають тривале затримання лідерам... Це свідчить про те, що, по-перше, влада не хоче завантажувати суди от цими нескінченними справами, які закінчуються однаково, і це весь час створює інформаційний привід для ЗМІ. У цьому сенсі влада стає розумнішою", – розповіла вона.
На думку Альбац, арешт лідерів протестів обумовлений стилем мислення насельників Кремля.
"Адже в них у голові абсолютно вождистська модель влади. Їм здається, що от ми зараз посадимо призвідників – і всі інші стулять писок. Вони не розуміють, що зараз абсолютно новий протест для нас. Це протест, багато в чому пов'язаний і самоорганізацією, він багато в чому пов'язаний із мережевою спільнотою, зі спілкуванням людей за горизонталлю... Усі ці вождистські варіанти зараз зникають не лише тому, що змінилися політики, але й тому, що змінився, якщо хочете, виборець, він абсолютно став іншим", – підкреслила вона.
Головред пояснила, що молодий виборець здатен сам домовитися і вийти на протести.
"Ці молоді хлопці – так, звичайно, вони погано собі уявляють, що таке 15 діб в ізоляторі тимчасового утримання і всі задоволення, із цим пов'язані. Утім, вони готові навіть потерпіти, але вони точно розуміють, що нинішній устрій влади в Росії їм не залишає жодних шансів", – підсумувала вона.
12 червня мітинги, які ініціював російський опозиціонер Олексій Навальний, пройшли у багатьох містах країни. Загалом у Москві і Санкт-Петербурзі затримали понад 1400 осіб.
Симоновський суд Москви заарештував Навального на 30 діб за "повторне порушення організатором публічного заходу встановленого порядку проведення мітингу".
На 15 діб заарештували співголову руху "Солидарность" Іллю Яшина, а також російського активіста й опозиціонера Марка Гальперіна.
США засудили масові затримання мирних протестувальників. Європейський союз закликав російську владу звільнити затриманих.