"Американців звинувачують у створенні вірусу". Іран відмовився від допомоги США в боротьбі з COVID-19
Наприкінці лютого президент США Дональд Трамп заявив, що Америка може надати допомогу Ірану в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції, якщо Тегеран про це попросить. Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї відповів, що у самих США проблеми з медикаментами й обладнанням, нехай сконцентруються на допомозі своєму народові.
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї унеможливив отримання допомоги від США в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19. Хаменеї виступив із телезверненням до нації 22 березня, повідомляють на його сайті.
Він сказав, що з усіх ворогів Ірану США є "найогиднішими", тому що їхні керівники "увібрали в себе всі аморальні якості, зокрема брехню, жадібність, мерзенність і шарлатанство".
Хаменеї зазначив, що вже кілька американських чиновників говорило про готовність надіслати медичну допомогу в Іран, і назвав такі заяви дивними.
"По-перше, вони самі стикаються з дефіцитом медикаментів та обладнання для профілактики та припинення захворювання, тому, якщо у них є можливість, нехай допоможуть своєму народові. По-друге, американців звинувачують у створенні цього вірусу. Я не беруся судити, наскільки правильним є це звинувачення, але яка розумна людина прийме допомогу від цієї країни [після такого]?" – сказав верховний лідер Ірану.
Він наголосив, що не довіряє американцям, оскільки ті можуть надіслати ліки, "які лише посилять поширення вірусу".
Трамп запропонував допомогу Ірану наприкінці лютого на конференції консервативних політичних дій у штаті Меріленд. Він сказав тоді, що у США – "найвидатніші медичні працівники у світі" й вони можуть допомогти Ірану впоратися з коронавірусом.
"Усе, що їм потрібно зробити, – це попросити", – процитував Білий дім Трампа.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. За попередньою інформацією, першим коронавірусом заразився 55-річний житель провінції Хубей, це сталося в листопаді. Учені вважають, що в ланцюжку передавання вірусу SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання COVID-19, були кажани, змії та панголіни (у Китаї їхнє м'ясо вважають делікатесом). Від якої з цих тварин заразилася людина, поки точно невідомо.
11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса на 23 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 340 тис., померло 14 765 осіб.
Станом на 23 березня кількість інфікованих коронавірусом у США перевищила 32 тис., більше ніж 400 осіб загинули. Країна вийшла на третє місце у світі (після Китаю та Італії) за кількістю заражених коронавірусом.
В Ірані станом на 22 березня кількість жертв коронавірусу сягнула 1685. Загальна кількість громадян, у яких підтверджено коронавірус, – 21 638.
На початку березня Іран попросив у МВФ $5 млрд на боротьбу з коронавірусом.