Amnesty International звинуватила Україну в постачанні зброї до Південного Судану
Хоча прямої заборони ООН на постачання озброєнь до Південного Судану немає, влада України має припинити торгівлю з цією державою, де триває громадянський конфлікт, уважають правозахисники з Amnesty International.
У міжнародній правозахисній організації Amnesty International (AI) стверджують, що Україна причетна до незаконного постачання зброї до Південного Судану. Про це повідомляє у Facebook українське бюро AI.
Українські озброєння стають причиною загибелі "тисяч мирних жителів", пишуть правозахисники.
"У 2014 році "Укрінмаш" підписав контракт з ОАЕ на поставку тисяч кулеметів, мінометів, гранатометів і мільйонів боєприпасів до Південного Судану. Участь української державної компанії в постачанні зброї до Південного Судану суперечить Договору про торгівлю зброєю, підписанткою якого є Україна", – ідеться в повідомленні.
AI визнає, що Рада Безпеки ООН не вводила ембарго на постачання зброї в цю африканську державу. Однак правозахисники переконані, що Україна, дотримуючись декларованої політики гарантування регіональної та міжнародної безпеки, "має повністю припинити постачання зброї та надання будь-якої матеріально-технічної допомоги Південному Судану, включаючи обладнання, його обслуговування та навчання".
Незалежність Південного Судану було проголошено у 2011 році. Громадянський конфлікт у цій країні почався у 2013 році. Тоді президент Сальва Кіїр заявив про запобігання державному перевороту, обвинувативши в його організації віце-президента Ріка Мачара.