Аслунд: Головний висновок заяв Трампа – він не дав гарантій, що США залишаться в НАТО G

Аслунд: Невідомо, чи є ще місце для солідарності між союзниками по Альянсу
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Заяви президента США Дональда Трампа про НАТО продиктовані бажанням зробити "шоу" і показати "виставу", сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" старший науковий співробітник Atlantic Council, шведсько-американський економіст Андерс Аслунд.

Заява президента США Дональда Трампа про "віру в НАТО" не гарантує того, що він підтримує продовження членства Сполучених Штатів в Альянсі. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив старший науковий співробітник Atlantic Council, шведсько-американський економіст Андерс Аслунд.

"Головний висновок заяв Трампа – він не дав гарантій, що США залишаться в НАТО. Невідомо, чи є ще місце для солідарності між союзниками по Альянсу. Видатки на оборону зростають. Проте можемо помітити деяке послаблення НАТО. Щоправда, воно не настільки серйозне, щоб переживати стосовно цього. Заяви Трампа про НАТО – це бажання зробити шоу, показати виставу. Він створює низку проблем, а потім половину з них сам і розв'язує. Навіть більше, уважає це перемогою. З іншого боку, Трамп сказав, що НАТО стає дедалі сильнішим. Це неправда, але важливо, що він це вимовив", – сказав Аслунд.

Він уважає, що майбутню зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним, заплановану на 16 липня, Трамп розглядає як можливість зробити "шоу".

"По-моєму, питання України для Трампа неважливе. І коли Україна із Грузією зможуть стати членами НАТО, абсолютно незрозуміло. Скоро Трамп зустрінеться із Путіним, однак для американського лідера це, знову-таки, буде лише шоу. Звісно, може бути різне, але я сумніваюся, що Трамп готовий зосередитися на українському питанні під час зустрічі із Путіним. Президент США – дуже поверхнева людина. Ми не знаємо, чи прийме він якісь пропозиції Путіна і що готовий на них обміняти", – резюмував Аслунд.

1112 липня у Брюсселі проходить саміт НАТО.

9 липня Трамп розкритикував союзників за недостатнє фінансування НАТО. "Сполучені Штати витрачають набагато більше в НАТО, ніж будь-яка інша країна. Це несправедливо і неприйнятно. Незважаючи на те, що ці країни збільшують свої внески після того, як я обійняв посаду, вони повинні зробити набагато більше", – зазначив глава Білого дому. За його даними, Німеччина платить 1% від свого ВВП, а США – 4%.

За повідомленням The Washington Post, Трамп на закритому засіданні вимагав від союзників по НАТО збільшити витрати на оборону до 4% ВВП. Видання не впевнене, що це було сказано серйозно.

12 липня Трамп заявив, що країни НАТО мають уже зараз виділяти на оборону 2% ВВП. Він скликав екстрену нараду лідерів країн НАТО, на якій погрожував вийти з Альянсу.