"Батут працює". Маск відповів Рогозіну

Маск святкує запуск астронавтів на ракеті SpaceX
Фото: ЕРА

У 2014 році тодішній російський віцепрем'єр Дмитро Рогозін заявив, що РФ запропонує американцям використовувати батут для доправлення астронавтів на МКС. 30 травня 2020 року, після початку місії Crew Demo-2, глава компанії SpaceX Ілон Маск відповів росіянину.

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск після успішного запуску космічного корабля Crew Dragon, на якому до Міжнародної космічної станції вирушило два астронавти, звернувся до голови "Роскосмосу" Дмитра Рогозіна. На пресконференції 30 травня, яку NASA транслювало у Facebook, підприємець згадав, як Рогозін пропонував американцям запускати астронавтів у космос за допомогою батута.

"Батут працює", – сказав Маск, після чого всі зареготали.

"Це наш внутрішній жарт", – додав глава SpaceX.

У квітні 2014 року після введення американських санкцій проти Росії у зв'язку з анексією Криму Дмитро Рогозін, який обіймав тоді пост віцепрем'єра, заявив у Twitter, що Москва може припинити доправлення астронавтів NASA на МКС.

"Проаналізувавши санкції проти нашого космопрому, пропоную США доправляти своїх астронавтів на МКС за допомогою батута", – написав тоді Рогозін.

30 травня з космодрому у штаті Флорида (США) стартувала ракета Falcon 9, яка вивела на навколоземну орбіту корабель Crew Dragon із двома астронавтами на борту (місія Crew Demo-2). Це перший в історії космічний запуск, здійснений приватною компанією. 31 травня апарат має пристикуватися до орбітальної станції.

Запуском Falcon 9 США відновлюють програму пілотованих польотів, перервану 2011 року із закінченням програми шаттлів. Відтоді американські астронавти літали в космос російськими ракетами "Союз". За запуск кожного астронавта NASA платило "Роскосмосу" понад $80 млн. Водночас місце на кораблі SpaceX обходиться майже вдвічі дешевше – $55 млн, повідомляли на сайті Space.com.

Рогозін не привітав американців з успішним стартом місії; звернення від імені російської компанії записав виконавчий директор із пілотованих космічних програм Сергій Крикальов.