Білий дім не відкинув розсекречення розвідданих щодо Сулеймані
Сенатори-демократи закликали президента США Дональда Трампа оприлюднити інформацію про погрози з боку іранського генерала Касема Сулеймані. У Білому домі припустили таку можливість.
Імовірно, Вашингтон розсекретить розвідувальну інформацію про погрози, які надходили від убитого в Іраку іранського генерала Касема Сулеймані, заявила 6 січня радниця Білого дому Келліенн Конвей. Її брифінг транслював телеканал C-Span.
Відповідаючи на запитання, чи буде оприлюднено цю інформацію, Конвей відповіла: "Можливо".
Водночас вона заявила, що Конгрес США має "святкувати, а не очорнювати" смерть іранського генерала. Так вона прокоментувала спільний лист сенаторів-демократів Чака Шумера і Роберта Менендеса, які закликали президента США Дональда Трампа розсекретити розвідувальні дані, на основі яких було ухвалено рішення провести операцію проти Сулеймані.
Конвей підкреслила, що Сулеймані відповідальний за загибель сотень американців.
Вона також анонсувала брифінг Трампа щодо операції, проведеної проти Сулеймані в Іраку.
У ніч на 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку, унаслідок якого загинув командир іранського елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції генерал-майор Касем Сулеймані. Разом із ним загинув заступник командувача Сил народної мобілізації Іраку (які підтримують Іран) Абу Махді аль-Мухандіс.
У Пентагоні заявили, що Сулеймані ліквідували за вказівкою президента США Дональда Трампа. США вважають КВІР терористичною організацією, а Сулеймані – причетним до атак на американське посольство і військові бази США в Іраку.
В Ірані пригрозили США "суворою помстою" за смерть генерала Сулеймані. 5 січня Тегеран оголосив про повний вихід з угоди, спрямованої на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій.
Президент США заявив, що "смерть невинних людей була хворобливою пристрастю Сулеймані". "Ми діяли, щоб зупинити війну. Ми не робили дій, щоб розпочати війну", – сказав Трамп.
Він зазначив, що Сполучені Штати завдадуть удару по 52 цілях в Ірані, якщо Тегеран атакує США.
7 січня парламент Ірану проголосував за рішення занести міністерство оборони США (Пентагон) у список терористичних організацій.