Білорусь припинила експорт нафтопродуктів
Концерн "Белнефтехим" припинив відвантаження на експорт бензину всіх марок та інших нафтопродуктів до особливого розпорядження. Відповідний документ оприлюднив у Telegram білоруський журналіст Артем Гарбацевич.
Із 1 січня Білорусь зупинила експорт нафтопродуктів на тлі відсутності постачань нафти з Росії. Про це йдеться в розпорядженні Ради міністрів Білорусі, яке опублікував у своєму Telegram білоруський журналіст Артем Гарбацевич.
"Із метою забезпечення потреб народного господарства і населення в нафтопродуктах із 1 січня 2020 року припинити відвантаження з білоруських нафтопереробних заводів на експорт автобензинів всіх марок, прямогонного бензину, нафтових розчинників усіх марок, гасу освітлювального, реактивного пального, дизельного пального, пічного палива, ароматичних вуглеводнів, мазуту паливневого, бітумів нафтових, мастильних масел, гача нафтового, СНГ до особливого розпорядження концерну", – ідеться в документі.
Пізніше Гарбацевич повідомив із посиланням на джерела, що білоруську промисловість готують до переходу до кризових сценаріїв, зокрема, до переходу на кризове паливо – мазут.
Агентству "Интерфакс-Запад" у пресслужбі концерну "Белнефтехим" підтвердили припинення експорту, але підкреслили, що воно має тимчасовий характер.
Російська нафта надходить у Білорусь і в інші країни нафтопроводом "Дружба" – найбільшою у світі системою магістральних нафтопроводів. Російську нафту постачають до білоруського Мозиря, де нафтопровід розгалужується на дві гілки: північну (територією Польщі, Німеччини, Латвії і Литви) і південну (територією України, Чехії, Словаччини, Угорщини та Хорватії).
У вересні 2019 року президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що, в разі якщо Москва схилятиме Мінськ до запровадження ринкової ціни на свою нафту, Білорусь візьме сировину з Європи, перекривши транзит російської нафти.
Білорусь і Росія не можуть домовитися щодо вартості нафти, тарифу на транзит територією Білорусі і компенсації "за погіршення економіки білоруських НПЗ" після так званого податкового маневру у РФ.
Після перемовин із президентом РФ Володимиром Путіним 30–31 грудня Лукашенко дав доручення знайти альтернативні джерела постачання.