Болтон заявив, що у разі кооперації з боку КНДР більшу частину її ядерної програми можна демонтувати протягом року
Якщо Пхеньян ухвалив стратегічне рішення про ядерне роззброєння і проявить кооперацію, денуклеаризацію можна провести дуже швидко, вважає радник глави Білого дому з національної безпеки Джон Болтон.
У разі кооперації з боку Північної Кореї більшу частину її ядерної програми можна демонтувати протягом року, сказав радник глави Білого дому з національної безпеки Джон Болтон 1 липня в інтерв'ю каналу CBS із посиланням на відповідний план, розроблений американськими експертами.
За його словами, держсекретар США Майк Помпео в найближчому майбутньому обговорить із північнокорейською стороною, як провести денуклеаризацію. Болтон підкреслив, що це можна зробити дуже швидко, якщо Пхеньян ухвалив стратегічне рішення про ядерне роззброєння і проявить кооперацію.
У Вашингтоні знають, що північнокорейська сторона може спробувати тягнути за допомогою переговорів час і далі розвивати свою ядерну програму, додав Болтон. Він підкреслив, що США мають намір постаратися розпочати реалізацію домовленостей, досягнутих у Сінгапурі.
12 червня в Сінгапурі пройшла зустріч президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина. За підсумками американо-північнокорейського саміту, який відбувся цього самого дня, було підписано угоду: Вашингтон пообіцяв надати КНДР гарантії безпеки, а Пхеньян підтвердив прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
13 червня глава Білого дому заявив, що ядерної загрози з боку КНДР більше немає.
21 червня міністр оборони США Джеймс Меттіс зазначив, що Пхеньян ще не почав робити кроки щодо реалізації програми ядерного роззброєння.
22 червня представниця Держдепартаменту США Гізер Ноєрт повідомила, що держсекретар Майк Помпео планує найближчим часом зустрітися з урядом Північної Кореї заради імплементації результатів саміту США і КНДР.
30 червня телеканал NBC News повідомив із посиланням на джерела в американській розвідці, що КНДР упродовж останніх місяців наростила виробництво палива для ядерних ракет.