Британський натураліст Аттенборо: Едему більше немає. Ми настільки змінили світ, що вчені говорять про нову геологічну епоху – епоху людей
Кроки, які міжнародна спільнота зробить протягом найближчих кількох років для вирішення екологічних проблем, матимуть великий вплив на наступні тисячоліття, вважає британський натураліст і ведучий Девід Аттенборо.
Міжнародній спільноті потрібен план боротьби з екологічними проблемами, сказав британський натураліст і ведучий Девід Аттенборо 21 січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляється на сайті заходу.
"Голоцен (доба, що триває останні 12 тис. років. – "ГОРДОН") закінчився. Едему (райський сад у Біблії. – "ГОРДОН") більше немає. Ми настільки змінили світ, що вчені кажуть, що ми перебуваємо в новій геологічній епосі – антропоцені, епосі людей", – зазначив він.
На думку Аттенборо, людству потрібно розпочати вирішувати екологічні проблеми.
"Якщо люди дійсно зможуть зрозуміти, що поставлено на карту, я вважаю, вони дозволять бізнесу й урядам впроваджувати практичні рішення. Як вид ми є експертами у вирішенні проблем. Але ми поки не сфокусувалися на цій проблемі настільки, наскільки це необхідно. Ми можемо створити світ із чистим повітрям і водою, необмеженими енергоресурсами й рибними запасами, які будуть підтримувати нас у майбутньому. Але для цього нам потрібен план", – сказав натураліст.
На його думку, кроки, які міжнародна спільнота зробить протягом найближчих кількох років, матимуть великий вплив на наступні тисячоліття.
Антропоцен – термін, що позначає неформальну геологічну епоху, яка характеризується значним впливом людей на геологію та екосистеми Землі. Його запровадив у 1980-ті роки еколог Юджин Стормер. Ні Міжнародна комісія зі стратиграфії, ні Міжнародна спілка геологічних наук офіційно не затвердили цього терміна як назву нової геологічної епохи.
Всесвітній економічний форум відбувається 22–25 січня. Тема заходу – "Глобалізація 4.0: Формування глобальної архітектури в епоху четвертої промислової революції". Усього на форумі відбудеться приблизно 350 дискусій.