Британський парламент відхилив прохання Джонсона про дострокові вибори
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пропонував призначити позачергові парламентські вибори на 12 грудня, однак не дістав підтримки двох третин депутатів Палати громад.
Палата громад парламенту Великобританії не підтримала пропозиції прем'єр-міністра Бориса Джонсона про проведення позачергових виборів, повідомляє ВВС.
За ініціативу Джонсона призначити парламентські вибори 12 грудня проголосували 299 депутатів, проти – 70. Для ухвалення рішення йому була необхідна підтримка двох третин парламенту – 434 голоси.
Від голосування відмовилася Лейбористська партія на чолі із Джеремі Корбіном. Джонсон заявив, що Корбін укотре "втік від виборців".
Прем'єр анонсував новий – короткий – законопроєкт про дострокові вибори, для ухвалення якого достатньо простої більшості в Палаті громад.
У червні 2016 року у Великобританії було проведено референдум про вихід країни з Європейського союзу. Це рішення тоді підтримало 51,9% британців. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
Британський парламент 13 березня проголосував проти Brexit за схемою "без угоди". Водночас Палата громад кілька разів відхиляла урядовий варіант угоди щодо Brexit.
На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня.
Джонсон заявляв, що дату Brexit більше переглядати не будуть, отже, імовірний вихід без угоди.
Глава Європейської ради Дональд Туск 16 жовтня заявив, що основні положення документа погоджено. 17 жовтня сторони досягли згоди.
20 жовтня Туск повідомив, що отримав лист від уряду Британії про запит на відтермінування Brexit. За даними ВВС, Джонсон також надіслав лист, у якому йдеться, що перенесення термінів виходу країни з блоку буде помилкою.
28 жовтня Туск повідомив, що ЄС погодився перенести вихід Великобританії із блоку до 31 січня 2020 року. За даними Reuters, нове відтермінування буде надано з деякими умовами. Серед них – дострокові парламентські вибори 12 грудня, відмова від перегляду умов угоди про вихід і згода на зустріч 27 країн ЄС без Великобританії для обговорення майбутнього блоку.