Британський парламент відновив роботу
9 вересня парламент Великобританії зупинив свою роботу до 14 жовтня за рішенням прем'єр-міністра країни Бориса Джонсона. 24 вересня Верховний суд Великобританії визнав це рішення незаконним і постановив відновити роботу Палати громад.
У середу, 25 вересня, парламент Великобританії відновив засідання після того, як напередодні Верховний суд країни визнав незаконним рішення прем'єр-міністра країни Бориса Джонсона зупинити роботу Палати громад на п'ять тижнів. Відеотрансляцію засідання веде телеканал Sky News.
Об 11.30 за місцевим часом (13.30 GMT+3) депутати Палати громад почали збиратися в залі засідань.
"Ласкаво просимо назад на наше місце роботи", – оголосив спікер Джон Беркоу.
На засіданні чекають на виступ Бориса Джонсона, який щойно повернувся в Лондон із Нью-Йорка після участі в роботі Генасамблеї ООН. Він має намір висловити свою думку щодо ухваленого Верховним судом Великобританії рішення.
У червні 2016 року у Великобританії провели референдум про вихід країни із Європейського союзу. Це рішення тоді підтримало 51,9% британців. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
Британський парламент 13 березня проголосував проти Brexit за схемою "без угоди". Водночас Палата громад кілька разів відхиляла урядовий варіант угоди щодо Brexit.
На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня.
Джонсон заявляв, що дати Brexit більше не переглядатимуть, отже, є ймовірність виходу без угоди.
28 серпня Джонсон попросив королеву Єлизавету припинити роботу парламенту Великобританії із середини вересня до 14 жовтня. Того самого дня стало відомо, що королева схвалила ідею прем'єр-міністра.
9 вересня британський парламент зупинив свою роботу до 14 жовтня.
Як зазначала BBC, така зміна графіка роботи парламенту Сполученого Королівства сильно обмежить час депутатів на те, щоб зупинити ймовірний "жорсткий" Brexit.
24 вересня Верховний суд Великобританії визнав незаконним припинення роботи парламенту на п'ять тижнів, ініційоване Джонсоном.