Британський ветеран зібрав уже £21 млн для лікарів. Його запропонували посвятити в лицарі

Понад мільйон людей прислав пожертви Тому Муру
Фото: EPA

99-річного ветерана з Великобританії Тома Мура хочуть посвятити в лицарі за його флешмоб зі збору коштів для допомоги медикам, які борються з епідемією COVID-19.

Станом на ранок 18 квітня сума пожертвувань, яку зібрав 99-річний ветеран війни Том Мур для британських медиків, котрі борються з коронавірусом, перевищила £21,4 млн (714,1 млн грн). Це випливає з даних онлайн-платформи для пожертвувань Just Giving.

Мур пересувається за допомогою спеціальних ходунків. До свого 100-го дня народження він вирішив щодня проходити 10 кіл (по 25 метрів) у своєму саду. За словами чоловіка, так він хотів віддячити лікарям, які допомогли йому з лікуванням раку і перелому стегна.

До кінця свого флешмобу чоловік зібрав £13 млн (441 млн грн), однак кошти продовжували надходити і після його закінчення. Згідно з даними сайта, станом на ранок 18 квітня ветерану задонатив понад 1 млн осіб. 17 квітня BBC повідомляло, що серед жертводавців був навіть герцог Кембриджський, однак суми його доната не розголошують.

На сайті онлайн-петицій change.org 16 квітня навіть запропонували посвятити Мура в лицарі за його вчинок. Авторка петиції – акушерка Національної служби охорони здоров'я Великобританії Соня Вілсон – зазначила, що допомога Мура багато значить для медиків. Станом на ранок 18 квітня звернення зібрало 580 тис. підписів з 1 млн необхідних.

У коментарі Sky News неназваний представник британського уряду зазначив, що прем'єр-міністр Борис Джонсон "точно шукатиме способи заохотити Тома за його героїчні зусилля". А міністр транспорту Грант Шаппс додав, що "Мур став порятунком нації в ці важкі часи".

За даними МОЗ Великобританії, у країні інфіковано коронавірусом понад 108 тис. громадян, із них 14,5 тис. померли.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 2,2 млн, із них понад 569 тис. вилікувалося, а 154 254 померли.