Чад і Сенегал відкликали послів із Катару

Катар звинувачують у підтримці діяльності єменських повстанців-хуситів, "спонсорованих Іраном" терористів, а також угруповань "Аль-Каїда" та "Ісламська держава"
Фото: ЕРА

Раніше дев'ять держав розірвали дипломатичні зв'язки з Катаром через імовірну підтримку тероризму. Свою солідарність із ними висловили уряди Чаду і Сенегалу, які відкликали послів із Дохи.

Чад відкликав свого посла з Катару для консультацій. Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ (МЗС) республіки, опублікованому місцевим виданням Tchadinfos.com.

Уряд Чаду закликав до діалогу всі зацікавлені сторони і звернувся до Катару із проханням припинити дії, які можуть завдати шкоди згуртованості держав у регіоні і світі.

Заяву було зроблено після того, як свого посла з Дохи відкликав Сенегал. У МЗС держави заявили, що висловлюють у такий спосіб свою "активну солідарність" із Саудівською Аравією та іншими країнами Перської затоки, які розірвали дипломатичні зв'язки з Катаром.

Про розрив дипломатичних відносин із Катаром раніше заявили дев'ять держав: Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ, Бахрейн, Ємен, Лівія, Мальдіви, Маврикій і Мавританія.

Вони звинувачують катарську владу у підтримці діяльності єменських повстанців-хуситів, "спонсорованих Іраном" терористів, а також угруповань "Аль-Каїда" та "Ісламська держава".

Катар також виведуть з арабської антитерористичної коаліції, яку очолює Саудівська Аравія.

Видання Financial Times писало, що влада Катару не заперечує факту виплати $1 млрд угрупованню, афілійованому з терористами з "Аль-Каїди", але пов'язує цей платіж із необхідністю звільнення заручників серед високопоставлених підданих емірату.

Глава міністерства закордонних справ Катару запропонував країнам, які розірвали дипломатичні відносини, сісти за стіл переговорів.