Через зникнення журналіста Хашоггі компанії, інвестори та ЗМІ відмовляються від участі в економічному форумі в Саудівській Аравії

Форум відкривається 23 жовтня
Фото: ye.usembassy.gov

23 жовтня в Саудівській Аравії відкривається найбільший економічний форум Future Investment Initiative, який називають "Давос у пустелі". Через зникнення і ймовірне вбивство саудівського журналіста Джамала Хашоггі форум під загрозою зриву.

Більшість світових ЗМІ відмовилися висвітлювати великий економічний форум Future Investment Initiative в Саудівській Аравії через зникнення опозиційного журналіста Джамала Хашоггі. Про це повідомляє телеканал CNN.

Від наміру бути медіапартнерами форуму, який ще називають "Давос у пустелі", відмовилися агентство Bloomberg, телеканали CNN, CNBC, видання The New York Times і Financial Times, японська медіа-компанія Nikkei.

Bloomberg пише, що від участі у форумі відмовляються також великі міжнародні компанії та інвестори. Серед тих, хто вже відкликав свої заявки на виступи на форумі, – глава Viacom Боб Бекіш, глава Uber Дара Хосровшахі, венчурний інвестор Стів Кейс, творець мобільної операційної системи Android Енді Рубін.

Форум відкривається 23 жовтня.

Хашоггі зник 2 жовтня після того, як вирушив у Генконсульство Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Наречена чекала Хашоггі під будівлею 11 годин, однак той так і не вийшов.

Саудівська Аравія заперечує причетність до зникнення журналіста. У консульстві запевняють, що Хашогги пробув там недовго, після чого покинув дипустанову.

Джерела в поліції Туреччини повідомили агентству "Анадолу", що 15 громадян Саудівської Аравії, зокрема офіційні представники королівства, у той самий час, що і Хашоггі, перебували в саудівській дипмісії в Стамбулі, а потім на двох літаках повернулися на батьківщину.

Видання The Washington Post з'ясувало, що Туреччина має аудіо- і відеозаписи, які доводять, що зниклого журналіста на території консульства Саудівської Аравії в Стамбулі катували, а потім убили і розчленували.

59-річний Хашоггі неодноразово критикував владу Саудівської Аравії, зокрема наслідного принца Мохаммеда бін Салмана і міністра оборони країни. Він вів власну колонку у Washington Post. Журналіст покинув Саудівську Аравію у 2017 році після арешту кількох близьких друзів.