Чорногорія оголосила в розшук колишнього агента ЦРУ у справі про спробу держперевороту
За даними чорногорської влади, колишній співробітник ЦРУ Джозеф Асад допомагав росіянам, які намагалися скоїти теракти в день парламентських виборів 2016 року.
Влада Чорногорії оголосила в міжнародний розшук 47-річного Джозефа Асада, колишнього співробітника ЦРУ США, якого підозрюють у допомозі змовникам із Росії, Сербії, які намагалися влаштувати державний переворот. Про це 9 серпня повідомило видання Pobjeda.
Подгориця домагатиметься екстрадиції Асада, ідеться в публікації.
За даними слідства, екс-агент ЦРУ, який займався в Чорногорії консультативною діяльністю, координував дії росіян Едуарда Шишмакова та Володимира Попова, яких уважають організаторами спроби перевороту 2016 року. Зокрема, Асад допомагав учасникам змови покинути Подгорицю після початку заворушень.
Асад відмовився свідчити на процесі, який триває у Верховному суді Чорногорії. Однак інший колишній агент ЦРУ, Браян Скотт, дав свідчення проти нього.
За даними Associated Press, зараз Асад перебуває в ОАЕ, де працює в компанії з надання послуг у сфері безпеки.
16 жовтня 2016 року в Чорногорії відбулися вибори в парламент, на яких перемогу здобула керівна Демократична партія соціалістів. Того самого дня група екстремістів, яких координували громадяни Росії, що перебували в Сербії, планувала теракти в центрі столиці. Прокуратура Чорногорії підозрює змовників у намірі влаштувати безлади зі стріляниною по демонстрантах у Подгориці, а також заарештувати або вбити тодішнього прем'єра Міло Джукановича.
19 лютого 2017 року британське видання The Telegraph повідомило, що Росія причетна до організації державного перевороту в Чорногорії. Про це свідчать перехоплені телефонні дзвінки, дані електронної пошти і свідчення затриманих у справі про замах на Джукановича. За даними джерела видання, атака на парламент країни і вбивство прем'єр-міністра мали занурити Чорногорію в хаос напередодні її вступу в НАТО.
У вербуванні екстремістів влада Чорногорії підозрює російського офіцера і дипломата Шишмакова, а також його спільника Попова. Вони переховуються в Росії. Обвинувачення також висунули дев'ятьом громадянам Сербії і трьом чорногорцям.