Чорновіл: Такі теракти, як у Барселоні, неможливі в Україні, Польщі, Словаччині чи Угорщині G

Чорновіл: Більшість мусульман, які здійснюють теракти, навіть Корану ніколи не читали

Фото: Taras Chornovil / Facebook

У східноєвропейських державах проживає мало неадаптованих мігрантів з арабських країн, тому ймовірність проведення там терактів ІДІЛ нижча, ніж у Західній Європі, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

Здійснюючи теракти в європейських країнах, ІДІЛ намагається нав'язати людям думку, що Європа – це небезпечне місце для життя та відпочинку, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

"Мені здається, ІДІЛ і далі розгортає свою терористичну кампанію. Вони намагаються нав'язати людям думку, що в Європі не можна почуватися в безпеці та потрібно постійно боятися. Найбільше ІДІЛ ненавидить навіть не християн, а свободу. Люди, які щасливо живуть і відпочивають, викликають у них справжню ненависть. Саме з цієї причини іспанці, які прийшли на місце теракту в Барселоні наступного дня, вигукували гасла: "Мене не залякати. Я не боюся!". Терористи б'ють по тих місцях, які асоціюються з успіхом і щастям: Париж, Брюссель, Ніцца, Барселона тощо. Цікаво, що більшість мусульман, які здійснюють теракти, навіть Корану ніколи не читали", – зазначив Чорновіл.

За його словами, вибираючи місце для здійснення теракту, ІДІЛ орієнтується на те, скільки там проживає мігрантів з арабських країн.

"Інформаторів у середовищі терористів стає все більше. Це дає можливість отримувати інформацію про підготовлювані теракти, що суттєво допомагає спецслужбам. І терористам доводиться вдаватися до простіших варіантів – наприклад, таранити машиною натовп людей. Вибираючи країни для здійснення теракту, ІДІЛ орієнтується на дві умови. Перша – там має бути багато вихідців з арабських країн, у яких можна посіяти зерна ненависті, нереалізованих амбіцій чи образи. Друга – наявність у країні неадаптованих мігрантів. Вони навіть можуть бути громадянами європейських країн у другому поколінні, однак через соціальні чи релігійні нюанси жити в якомусь закритому гетто. І ними досить легко можна маніпулювати", – підкреслив політолог.

На його думку, в Україні проведення теракту, подібного до барселонського, неможливе.

"Насправді неадаптованих мігрантів не в кожній країні можна знайти. Саме тому такі теракти, як у Барселоні, неможливі в Україні, Польщі, Словаччині чи Угорщині. А ось у країнах, де був серйозний приплив мігрантів, адаптації яких не приділяли належної уваги, ситуація зовсім інша. Можна згадати Швейцарію, яка зробила низку досить жорстких кроків, щоб адаптувати мігрантів, які приїхали в країну. І ймовірність терактів там значно нижча. Потрібно зазначити, що поступово спецслужби, особливо американські, беруть під контроль прихильників ІДІЛ. Через певний час одних терористів знищать фізично, других будуть заарештовувати ще до того, як вони подумають організувати теракт. Тобто працюватиме система перехоплення інформації", – резюмував Чорновіл.

Удень 17 серпня в Барселоні на пішохідній вулиці Рамбла мікроавтобус в'їхав у натовп. Унаслідок нападу загинуло 13 людей. Відповідальність за теракт на себе взяло угруповання "Ісламська держава".

Удень 18 серпня у фінському місті Турку зловмисник із ножем напав на перехожих. Під час цього, за словами очевидців, він вигукував: "Аллах акбар!". Унаслідок інциденту, за даними на ранок 19 серпня, загинуло двоє людей, вісьмох поранено. Троє постраждалих, включно із самим підозрюваним, пораненим поліцією, перебувають у реанімації.