Депутат із Ярославля вимагає провести перевірку висловлювань Дудя про поправки до конституції РФ
Депутат Ярославського муніципалітету Дмитро Петровський вважає російського журналіста Юрія Дудя неробою і просить Слідчий комітет розібратися зі змістом його поста про те, що єдиний сенс голосування за поправки до конституції – дати можливість президенту РФ Володимирові Путіну залишитися при владі.
Депутат Ярославського муніципалітету Дмитро Петровський звернувся до Слідчого комітету РФ із проханням провести перевірку за фактом "публічної образи влади і президента Росії Володимира Путіна" російським журналістом Юрієм Дудем, про це депутат написав 19 червня у Facebook.
"За такі діяння (коли нероба, який за своє життя не вдарив палець об палець і ображає нашого президента, а отже, нашу країну і кожного з нас) його потрібно притягнути до відповідальності, щоб він відпрацював свій борг людям. Відпрацювати, як написано в його біографії, уперше в його нікчемному житті, протягом одного року", – написав депутат.
Він висловив жаль щодо того, що у РФ немає статті за дармоїдство, і пообіцяв у разі, якщо стане депутатом Держдуми, відновити таку статтю у Кримінальному кодексі.
Російський журналіст Юрій Дудь назвав ганьбою голосування за поправки до конституції Росії, яке заплановане на 1 липня 2020 року. Про це він написав в Instagram 19 червня.
"Єдиний сенс цього голосування – дати Володимирові Путіну можливість залишитися при владі до 2036 року", – вважає Дудь.
Публікація Дудя впродовж двох годин набрала понад 350 тис. лайків, до вечора 22 червня – понад 1 млн лайків.
Загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ, одна з яких передбачає занулення президентських строків Путіна, призначили на 1 липня 2020 року.
20 січня 2020 року Путін подав проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно ухвалили в першому читанні 23 січня.
У документі, зокрема, пропонують виключити можливість обіймати посаду глави держави понад два строки поспіль, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після звільнення з посади президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.
Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради "з метою забезпечення погодженого функціонування та взаємодії органів державної влади".
Деякі експерти вважають, що в такий спосіб російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли спливає його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. Згідно з чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.