Депутати Держдуми РФ носять значки, які "відлякують вірус"
Член фракції "Справедливая Россия" в Держдумі Ігор Моляков звернув увагу, що деякі його колеги почали приходити на роботу зі значками у вигляді білого хреста на темному тлі. Спікер Держдуми В'ячеслав Володін відповів, що це "спеціальні пристрої, які відлякують вірус".
12-го і 13 травня деякі депутати Держдуми РФ прийшли на пленарні засідання зі значками у вигляді білого хреста на темному тлі, які, як вони вважають, "відлякують вірус", повідомила "Медуза".
Під час засідання 13 травня член фракції "Справедливая Россия" Ігор Моляков публічно поставив колегам запитання щодо цих значків.
"Я вже яке засідання бачу депутатів, які носять на грудях білі хрести. Ну це їхня справа, може, вони ставлять хрест на нашій роботі. Але я про дрес-код кажу... Я, наприклад, собаківник. Я можу обвішатися якимись значками чи я не повинен?" – запитав Моляков.
"Мені колеги підказують, що це якісь спеціальні пристрої, які відлякують вірус", – відповів йому спікер Держдуми В'ячеслав Володін.
Пізніше представник Держдуми заявив МК.ru, що діалог Володіна й Молякова "відбувся в жартівливій формі".
"Це була не офіційна заява, а припущення голови", – сказав співрозмовник видання.
"Засоби індивідуального захисту", схожі на значки, які носять російські депутати, продають на Amazon, а також у російських онлайн-аптеках (коштують 852 руб., це приблизно 309 грн). В описі зазначено, що це гранульований реагент для генерації діоксиду хлору, його виготовляють у Японії. Виробник стверджує, що засіб "очищає простір навколо людини" і "захищає від вірусу грипу H1N1, пташиного грипу, гепатиту, пневмонії та інших головних пандемічних вірусів".
Коронавірусну інфекцію вже виявили у п'ятьох депутатів Держдуми. Усього коронавірус підтверджено у 252 245 росіян, 2305 із них померли. Росія опинилася на другому місці після США за кількістю інфікованих.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у всьому світі коронавірусом інфікувалося понад 4,36 млн осіб, більш ніж 297,4 тис. із них померло, а 1,55 млн одужали.