Держдеп заявив, що режим Асада не відмовився від розробки хімзброї
Сирійська влада на чолі з президентом Башаром Асадом не виконує своїх юридичних зобов'язань у межах Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї, заявив Державний департамент США.
Сирія не ліквідувала повністю своєї програми створення хімічних озброєнь. Про це йдеться в заяві Держдепартаменту США у зв'язку з появою доповіді Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), що підтверджує застосування зарину в сирійському місті Хан-Шейхуні на початку квітня.
"Сирія, як і раніше, не виконує своїх юридичних зобов'язань у межах Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення", – вважає зовнішньополітичне відомство США.
Доповіді ОЗХЗ про атаку у провінції Ідлібі поки не було офіційно опубліковано, але її копія опинилася в розпорядженні Reuters.
Речник Держдепу Гізер Ноєрт на регулярному брифінгу для журналістів 29 червня також заявила, що президент Сирії Башар Асад не ліквідував усього арсеналу хімічної зброї, що був у Дамаску.
Знищення цих бойових отруйних речовин проходило під контролем ОЗХЗ згідно з російсько-американськими домовленостями від 2013 року.
"Хіба Асад не відмовився від хімічних озброєнь у 2013 році?" – поцікавився у Ноєрт один із репортерів.
"Ні", – відповіла вона.
7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ Сирії. У Пентагоні уточнили, що російські війська було повідомлено про удар. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп. Блогери з команди Conflict Intelligence Team проаналізували фотографії, зроблені російськими кореспондентами на знищеній американськими ракетами військово-повітряній базі в Сирії, виявивши на них, імовірно, контейнери з хімічною зброєю.
В армії Асада заявили про шістьох загиблих унаслідок атаки, у Сирійській обсерваторії з прав людини – про чотирьох.
Рішення Трампа стало відповіддю на застосування військами Асада хімічної зброї у провінції Ідліб під час атаки 4 квітня, заявили в міноборони США. 8 квітня правозахисники із Сирійської обсерваторії з прав людини повідомили, що внаслідок хімічної атаки загинуло 92 людини, зокрема 31 дитина віком до 18 років, 20 жінок.
27 червня Білий дім повідомив, що Сирія веде підготовку до чергової хімічної атаки.
Речник російського президента Дмитро Пєсков назвав заяву адміністрації Трампа погрозою на адресу Дамаска.
28 червня телеканал CNN із посиланням на військових посадовців повідомляв, що американська авіація і кораблі готові до того, щоб завдати удару по Сирії, якщо такий наказ віддасть президент США.