Держдума РФ підтримала в першому читанні законопроект про підвищення пенсійного віку
У "Единой России" тільки колишній "прокурор Криму" Наталія Поклонська виступила проти пенсійної реформи. Ще восьмеро депутатів керівної партії, зокрема заступник секретаря генради політсили Сергій Железняк, не прийшли на засідання.
Державна дума РФ 19 липня схвалила в першому читанні законопроект про пенсійну реформу, яка передбачає підвищення пенсійного віку. Про це повідомляють на сайті законодавчого органу.
Із 450 депутатів документ підтримали 328 (всі – з "Единой России"), проти виступили 104 (із КПРФ, ЛДПР і "Справедливой России"), ніхто не утримався, 18 парламентаріїв не брали участі в голосуванні.
У "Единой России" тільки колишній "прокурор Криму" Наталія Поклонська голосувала проти ініціативи. Ще віосьмеро депутатів керівної партії не прийшло на засідання. Одним із них був заступник секретаря генради "Единой России" Сергій Железняк. Через це йому загрожує відставка з партійної посади, стверджують парламентські джерела телеканала "Дождь".
Водночас депутат від "Единой России" В'ячеслав Лисаков перед голосуванням писав, що йому доведеться здати мандат, якщо він виступить проти пенсійної реформи. У підсумку парламентарій підтримав законопроект.
Поправки до другого читання законопроекту ухвалюватимуть до 24 вересня. Згідно з ініціативою уряду РФ, вік виходу на пенсію для чоловіків підвищать із 60 до 65 років (до 2028 року), для жінок – із 55 до 63 років (до 2034го). Реформа має стартувати у 2019 році.
До цього соцопитування дослідницького холдингу "Ромир" засвідчило, що 92% росіян не схвалюють таких планів. Через це рекордна кількість громадян РФ визнала, що готова до вуличних протестів, а рейтинг президента РФ Володимира Путіна впав до п'ятирічного мінімуму, повідомляв фонд "Общественное мнение".
1 липня приблизно в 40 містах Росії пройшли мітинги проти підвищення пенсійного віку, на які прийшли тисячі людей.