Директор ФБР повідомив про виявлені у США 13 посилок із бомбами

Рей зазначив, що пристрої ще вивчають у лабораторії
Фото: ЕРА

Директор ФБР Крістофер Рей не відкидає, що посилки з вибуховими пристроями ще можуть бути в дорозі до адресатів у США.

Американським політикам було надіслано поштою 13 вибухових пристроїв. Про це 26 жовтня повідомив журналістам директор ФБР Крістофер Рей, інформує CNN.

Він зазначив, що всі вибухові пристрої були саморобними, виготовленими з полівінілхлоридної труби, годинника, батареї, дротів і так званого енергетичного матеріалу, який може вибухнути внаслідок реакції, зокрема на тепло й тертя.

Директор ФБР зазначив, що пристрої ще вивчають у лабораторії.

За словами Рея, поштові відправлення з бомбами все ще можуть бути в дорозі.

До цього було відомо, що з 22 жовтня американські спецслужби перехопили не менше ніж 12 підозрілих посилок. Переважно їх було адресовано демократам і критикам Трампа: бізнесмену, який фінансує Демократичну партію, Джорджу Соросу; сім'ї Клінтонів – екс-президенту Біллу Клінтону та його дружині, колишньому держсекретареві й кандидату у президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон; екс-президенту, демократу Бараку Обамі; колишньому раднику Обами, директору ЦРУ у 2013–2017 роках Джону Бреннану (цю посилку виявили в офісі CNN); екс-генпрокурору США Еріку Голдеру (обіймав цю посаду у 2009–2015 роках, за часів президентства Обами); члену Палати представників, демократу Максін Вотерс (два конверти); акторові Роберту Де Ніро; колишньому віце-президенту Джо Байдену (два конверти); сенатору від Демократичної партії Корі Букеру і колишньому директору Національної розвідки Джеймсу Клепперу.

Бомби виявили під час сортування листів, ніхто не постраждав.

Зворотною адресою на конвертах було вказано офіс конгресмена від Демократичної партії Деббі Вассерман-Шульц. Вона заявила, що обурена використанням її імені причетними до розсилання бомб.

СNN зазначає, що правоохоронці також перевіряли підозрілі пакети, адресовані сенатору від Демократичної партії Камалі Гарріс і спонсору Демократичної партії Тому Стаєру.

Підозрюваного в розсиланні бомб Цезаря Сайока затримали 26 жовтня. На нього вийшли, зокрема, завдяки слідам ДНКвиявленим на посилці. Раніше Сайока неодноразово затримували за різні правопорушення.