Джуліані заявив, що ніколи не заперечував імовірності змови членів передвиборчої кампанії Трампа з Росією
Президент Дональд Трамп персонально не має стосунку до ймовірного втручання РФ у вибори президента США 2016 року, заявив його адвокат Рудольф Джуліані.
Адвокат президента США і колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані в коментарі телеканалу CNN заявив, що ніколи не заперечував імовірності змови членів виборчої кампанії Дональда Трампа з Росією. Він підкреслив, що не згоден лише з тим, що в цьому брав участь особисто чинний президент США.
"Я ніколи не говорив, що не було змови між передвиборчою кампанією або людьми з неї [з Росією]... Немає жодного доказу того, що президент США домовився з росіянами про злам сервера Демократичної партії", – зазначив Джуліані.
Він додав, що Трамп ніколи не ділився з іноземними громадянами соціологічними даними, пов'язаними з виборами 2016 року. Навіть більше, президент США тільки нещодавно дізнався про такі розмови з преси.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.
З травня 2017 року ймовірне втручання РФ в американські вибори й можливу змову оточення президента США з Кремлем розслідує спеціальний прокурор Роберт Мюллер. Його розслідування привело до порушення кримінальних справ проти десятків людей, включно з колишнім главою виборчої кампанії Трампа Полом Манафортом і колишнім радником Трампа з питань національної безпеки Майклом Флінном.
Наприкінці серпня 2018 року Трамп назвав незаконним розслідування Мюллера про втручання Росії у президентські вибори 2016 року і про можливу змову виборчого штабу глави Білого дому з російською владою.
10 січня телеканал CNN повідомив, що американський політтехнолог і колишній глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт, імовірно, передавав соціологічні дані, пов'язані з президентськими виборами у США 2016 року, українському бізнесменові Рінату Ахметову й позафракційному нардепу Сергію Льовочкіну.
У прес-службах Ахметова і Льовочкіна заперечують одержання даних про вибори у США від Манафорта.