Ейдман про російські території: Гей, Японіє, Китаю, швидше налітайте, у Путіна подешевшало!
Лейтмотив керівництва РФ – монетизація ресурсів, якими воно розпоряджається, вважає російський соціолог і політолог Ігор Ейдман.
Російська влада на чолі із президентом Володимиром Путіним намагається заробити на продажі територій, і цим можуть скористатися Японія та Китай. Таку думку у Facebook висловив російський соціолог і політолог Ігор Ейдман, коментуючи повідомлення ЗМІ про можливість продажу Японії островів у Тихому океані.
"Лейтмотив політики російської керівної олігархії – монетизація ресурсів, якими вона розпоряджається. Її головний життєвий девіз: "усе на продаж", усе має перетворитися на гроші, стати вмістом особистого (часто офшорного) гаманця", – написав політолог.
За його словами, владу РФ уже "монетизували".
"Перетворили будь-яке міністерство і відомство, міську чи обласну адміністрацію, державне чи комунальне підприємство на корупційний насос, що наповнює грошима кишені бюрократії. Потім – природні ресурси. Величезні доходи від їх експлуатації йдуть, знову-таки, чиновникам і пов'язаним із ними олігархам", – зазначив Ейдман.
Він уважає, що також через приватні військові компанії "почали монетизувати буквально кров задавлених злиднями російських чоловіків" у Лівії, Сирії та Центральноафриканській Республіці.
"Здається, вже "все розкрадено, віддано, продано"; від нафти до крові громадян, що ллється за багато тисяч кілометрів від російського кордону за нафту, фосфати й алмази для [Євгена] Пригожина, [Геннадія] Тимченка та інших путінських олігархів. Але ні, не монетизовано ще один дорогий ресурс – великі російські території. Час почати розпродаж. Гей, Японіє, Китаю, швидше налітайте, у Путіна подешевшало!" – заявив Ейдман.
На його думку, "розпродаж підконтрольних територій – абсолютно за логікою російської бюрократії, яка звикла збагачуватися на всьому, що в її владі".
"Мабуть, перші кроки в цьому напрямі вже зроблено. За правління Путіна Китаю було передано щонайменше 337 км&³2; російської землі. Імовірно, попереду ще масштабніші угоди. Апетити керівної олігархії зростають, треба виводити на ринок нові активи. А найцінніший із них – величезна територія Росії", – написав політолог.
Після Другої світової війни чотири острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і група Хабомаї – увійшли до складу СРСР. Японія оскаржує це і домагається повернення островів під юрисдикцію Токіо.
Через спір про Курильські острови Японія і РФ досі не уклали мирного договору після закінчення Другої світової.
У вересні 2018 року президент РФ Володимир Путін запропонував Японії укласти мирний договір до кінця року без попередніх умов. Однак секретар кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга того самого дня заявив, що до вирішення територіального спору щодо Курильських островів Японія не буде укладати мирного договору з Росією.
У жовтні Абе заявив, що готовий укласти мирний договір із Росією тільки після того, як Курильські острови увійдуть до складу Японії.