Економіст Іноземцев: Путін не стане смикатися з модернізацією, навіть якщо нафта впаде нижче ніж $25
Президент Росії Володимир Путін у разі падіння цін на нафту може почати агресію на зовнішньополітичній арені, але не модернізуватиме російської економіки, уважає директор Центру досліджень постіндустріального суспільства і професор Вищої школи економіки у Москві Владислав Іноземцев.
У разі падіння цін на нафту президент РФ Володимир Путін не погодиться на модернізацію російської економіки, а уряд Росії девальвує курс рубля, уважає директор Центру досліджень постіндустріального суспільства і професор Вищої школи економіки у Москві Владислав Іноземцев.
Про це він розповів у інтерв'ю інтернет-газеті Znak.
"Путін не стане смикатися з модернізацією, навіть якщо нафта впаде нижче ніж $25. У цьому разі він буде смикатися тільки в бік нових агресивних дій на зовнішньополітичній арені. Річ у тім, що у нас виробився стандартний підхід: якщо в американців є долари, яких у разі необхідності можна надрукувати скільки завгодно, у Росії можна девальвувати рубль – і за будь-якої доларової ціни нафти рублів вистачить, щоб збалансувати бюджет, і неважливо, що на ці рублі їжі купиш менше, ніж п'ять років або рік тому", – пояснив економіст.
Іноземцев зазначив, що незважаючи на проблеми у російській економіці, громадяни РФ не влаштовують "маршів каструль", як жителі Венесуели.
"Поки люди не вийдуть, не покажуть, що їм погано, буде тільки гірше. А Путін чудово розуміє, що не вийдуть, і діє абсолютно адекватно. Путін – хороший політик, він добре знає і відчуває країну, якою керує, розуміє, як можна ставитися до її народу. Так і ставиться", – наголосив він.
На думку економіста, причини такої поведінки населення і такого ставлення до нього склалися у Росії історично, оскільки у РФ правителя ототожнюють із державою.
"На Заході поняття держави не пов'язане з поняттям володіння, як у російській мові: state – це статус, обсяг функцій, land – територія, земля. У нас же держава – це інструмент володіння: володій нами. Тому у найдраматичніші часи російський народ піднімався за ту державу, яку він повинен був бажати знищити, а потім смиренно повертався до несвободи, знову і знову абсолютно ірраціонально стаючи під ярмо", – підсумував він.
Наприкінці листопада 2016 року ОПЕК вирішила скоротити видобування на 1,2 млн барелів – до 32,5 млн на день – заради зростання цін на паливо. 11 країн, які не є членами організації, але також видобувають нафту, приєдналися до угоди. Загальний обсяг скорочення становить 1,8 млн барелів.
25 травня 2017 року країни ОПЕК домовилися продовжити скорочення видобування нафти ще на дев'ять місяців – до березня 2018 року.
Сьогодні станом на 16.40 вартість бареля нафти марки Brent становив $62,15.