Екс-головний редактор "Центру управління розслідуваннями" про вбивство російських журналістів у ЦАР: Слідком не мав установки розкривати цю справу
Після вбивства в Центральноафриканській Республіці російських журналістів Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва минуло вже півроку, а результатів розслідування у Слідчого комітету РФ немає, заявив колишній головний редактор "Центру управління розслідуваннями" Андрій Коняхін.
У Слідчого комітету РФ немає установки розкрити вбивство в Центральноафриканській Республіці влітку 2018 року журналістів Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва. Таку думку в інтерв'ю "Коммерсантъ FM" висловив колишній головний редактор "Центру управління розслідуваннями" Андрій Коняхін.
На його думку, у версії слідства "на три чверті все з ніг на голову поставлено, все не відповідає нашим свідченням", окрім того, багато деталей розслідування Слідком "перебрехав".
"Таке враження, що вони не читали наших свідчень, не отримували сканів листувань. Наскільки я знаю, зараз у Слідкомі з нашою розслідувальною групою відбувається чехарда", – підкреслив Коняхін.
Він нагадав, що після вбивства журналістів минуло вже півроку, а результатів розслідування поки немає.
"Тому що вони не мали установки розкривати цю справу, я так собі це бачу", – додав екс-головний редактор.
Твердження Слідкому, що ЦУР запропонував російським журналістам за грошову винагороду в розмірі $20 тис. зняти документальний фільм на території ЦАР він назвав "нісенітницею". Коняхін додав, що люди просто "не розібралися в деталях".
31 липня 2018 року в ЦАР стало відомо про загибель російських журналістів Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва, які знімали документальний фільм про діяльність російського бізнесмена Євгена Пригожина (імовірного спонсора ПВК "Вагнер"), одним з епізодів якого мав стати сюжет про російських найманців у ЦАР.
За даними "Дождя", загиблий у ЦАР Джемаль почав у лютому 2018 року розслідування імовірного постачання зброї з Росії приватним військовим компаніям, які діють у ЦАР.
10 січня російський бізнесмен й опозиціонер Михайло Ходорковський і центр "Досьє" оприлюднили дані розслідування. Вони вважають, що знайшли докази, які вказують на причетність до вбивства росіян найманців, які працюють на одну зі структур Пригожина: співробітників "М-Фінанс" Олександра Сотова і Валерія Захарова, останній із яких є радником президента ЦАР, а також високопосадовця жандармерії ЦАР Еммануеля Котофіо, який спілкувався із Сотовим і Захаровим по телефону.
Бізнесмен підкреслив, що цю версію пояснюють факти, однак довести її повинні правоохоронні органи.
У Слідкомі РФ 11 січня заявили, що в загибелі журналістів винен ЦУР Ходорковського, який за винагороду $20 тис. послав їх без охорони в одну з найнебезпечніших країн світу.