Facebook і YouTube будуть видаляти пости з ім'ям інформатора, який подав скаргу на розмову Трампа із Зеленським
У Facebook пояснили, що публікація імені інформатора, який подав скаргу на телефонну розмову президентів США і України Дональда Трампа та Володимира Зеленського, порушує правила соцмережі. Водночас у Twitter заявили, що пости з ім'ям інформатора не порушують правил сервісу.
Соціальна мережа Facebook і відеохостинг YouTube будуть видаляти контент, що називає ім'я інформатора, який спровокував розслідування щодо імпічменту президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє The Verge.
У Facebook пояснили, що публікація контенту з ім'ям інформатора порушує правила, спрямовані на протидію "координованим атакам" на платформі.
Після цього відеохостинг YouTube також підтвердив, що видалятиме контент, у якому буде згадано ім'я ймовірного інформатора в заголовку, описі чи самому відео.
Водночас представник Twitter заявив, що пости з ім'ям інформатора не порушують правил сервісу.
24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови. Трамп тоді просив Зеленського відновити розслідування діяльності в Україні сина свого ймовірного суперника на виборах президента США 2020 року Джо Байдена Гантера.
26 вересня комітет із розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив розсекречену скаргу на співробітника американської розвідки на телефонну розмову Трампа із Зеленським. На думку інформатора, американський лідер просив про "втручання з боку іноземної держави" в майбутні президентські вибори у США.
Республіканці на чолі з Трампом вимагають розкриття особи інформатора. Адвокат Марк Зейд повідомляв, що його клієнт, автор скарги, готовий письмово відповісти на запитання представників Республіканської партії в Конгресі.
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
6 листопада видання Breitbart і RealClearInvestigations повідомили, що інформатором, який подав скаргу на липневу розмову президента США Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським, є аналітик ЦРУ Ерік Чарамелла.