Facebook надавав великим компаніям, зокрема російському "Яндексу", дані про користувачів соцмережі без їхньої згоди – The New York Times
За інформацією The New York Times, влада США вивчить імовірне порушення приватності користувачів Facebook. Соцмережа надавала великим компаніям доступ до особистих акаунтів.
Facebook протягом багатьох років надавав приблизно 150 найбільшим компаніям доступ до особистої інформації користувачів без згоди останніх. Про це йдеться в розслідуванні видання The New York Times, опублікованому 18 грудня.
Газета вивчила внутрішні документи соцмережі і взяла інтерв'ю майже у 50 її колишніх співробітників.
Було з'ясовано, що, згідно з умовами угод із технологічними гігантами, ті могли заходити в акаунти своїх співробітників. Натомість Facebook розраховував на розширення кількості користувачів.
Загалом третім особам було відкрито доступ до більш ніж 400 млн акаунтів, що більше, ніж одержала компанія Cambridge Analytica після витоку даних про користувачів Fscebook (87 млн).
До переліку даних входили адреси електронної пошти і мобільні телефони користувачів. Крім того, Microsoft, Sony і Amazon одержували інформацію про листи, надіслані друзям своїх співробітників. Сервіси Netflix і Spotify, а також Королівський банк Канади могли читати особисті чати в месенджері і видаляти деякі повідомлення.
The New York Times зазначає, що такі контракти можуть бути порушенням закону. Регуляторні служби забороняють надавати третім особам дані фізичних осіб без їхньої згоди. Кілька колишніх співробітників державних органів заявило виданню, що Facebook "занадто широко" трактував поняття інтеграційного партнерства з корпораціями.
Одним з інтеграційних партнерів соцмережі була російська компанія "Яндекс". У травні 2017 року Служба безпеки України заявила, що менеджмент "Яндекс.Україна" незаконно збирав, копіював і передавав у Росію персональні дані українських громадян.
Глава відділу Facebook із питань конфіденційності Стів Саттерфілд заявив, що компанія не порушувала закону.