Facebook розкрив особи модераторів контенту вірогідним терористам
Прогалина у системі безпеки Facebook дала можливість підозрюваним у тероризмі дізнатися особистості понад 1000 модераторів, один із яких змушений переховуватися через побоювання щодо власної безпеки.
Компанія Facebook поставила під загрозу безпеку своїх модераторів контенту після ненавмисного розкриття особистих даних користувачів соцмереж, яких підозрюють у зв'язках із терористичними організаціями, повідомляє Guardian.
Проблема з безпекою торкнулася понад 1000 співробітників у 22 відділах Facebook, які використовували програмне забезпечення для модерації, перевірки і видалення неприйнятного контенту, зокрема сексуальні матеріали, пропаганду ненависті й тероризму.
Через помилку у програмному забезпеченні наприкінці минулого року особисті профілі модераторів контенту автоматично з'являлися як повідомлення в журналі активності груп Facebook, адміністраторів яких видалили за порушення. Унаслідок чого персональні дані модераторів Facebook стали доступними.
Із 1000 постраждалих працівників приблизно 40 осіб працювали в антитерористичній групі, яка базувалася в європейській штаб-квартирі Facebook у Дубліні (Ірландія). Шістьох із них оцінили як "пріоритетних" жертв помилки після того, як Facebook дійшов висновку, що їхні особисті профілі, ймовірно, вивчали потенційні терористи.
Журналісти поспілкувалися з одним із цих шістьох модераторів, який не розкрив своєї особи з міркувань безпеки. За його словами, залишив Ірландію і зник після того, як з'ясував, що сім осіб, імовірно пов'язаних із терористичною групою, розглядали його особистий профіль. За його словами, до цього заблокував у Facebook єгипетську групу, яка підтримувала рух ХАМАС, а члени якої, за його словами, були прибічниками терористів ІДІЛ.
Facebook підтвердив порушення безпеки й повідомив, що вніс технічні зміни, щоб запобігти таким проблемам у майбутньому.
Модератор, який переховується, – вихідець з Іраку, отримав притулок в Ірландії, коли був дитиною. ІДІЛ обезголовлює тих, хто працює на контртерористичні структури, тому чоловік пішов із роботи й переїхав до Східної Європи на п'ять місяців.
"Було дуже небезпечно залишатися в Дубліні", – пояснив він, додавши, що його сім'я вже постраждала від терористів, коли батька викрали й побили, а дядька стратили в Іраку.