Фейкові Facebook-акаунти з РФ поширювали політичну рекламу під час виборів у США – служба безпеки соцмережі
У період із червня 2015 року до травня 2017 року приблизно 470 фейкових облікових записів опублікували приблизно 3 тис. рекламних повідомлень, повідомив директор служби безпеки Facebook Алекс Стамос.
Майже два роки Facebook-акаунти з Росії купували і поширювали у соцмережі політичну рекламу. Про це йдеться в заяві директора служби безпеки Facebook Алекса Стамоса стосовно дослідження ймовірного втручання Росії у вибори у США.
Як наголошують у заяві, у період із червня 2015 року до травня 2017 року приблизно 470 фейкових облікових записів та сторінок поширили приблизно 3 тис. рекламних повідомлень, на це було витрачено $100 тис. Стамос стверджує, що сторінки були пов'язані одна з одною та, імовірно, діяли з Росії.
Згодом Facebook заблокував усі ці сторінки, оскільки у соцмережі заборонено фейкові облікові записи.
Стамос зазначив, що більшість цих оголошень не стосувалася теми президентських виборів у США або конкретних кандидатів. Однак через ці акаунти поширювали провокаційні повідомлення, що зачіпали теми ЛГБТ, імміграції, права на зброю.
Також повідомляють, що під час цього аналізу Facebook виявив ще 2200 рекламних оголошень, на які було витрачено приблизно $50 тис. Пости публікували з російськомовних облікових записів через американські IP-адреси.
"Ми поділилися нашими висновками з владою США, яка розслідує ці питання, і ми продовжуватимемо працювати з ними за необхідності", – ідеться в повідомленні.
Стамос запевнив, що соцмережа вдосконалює технології для виявлення підробних сторінок і неправдивих новин.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти кандидату від Республіканської партії Дональду Трампу здобути перемогу над представником Демократичної партії Гілларі Клінтон. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі обвинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію з утручання у вибори у США.