Фельштинський: Гібридна війна – це постійне заподіяння "противнику" збитків. А противник для Путіна – весь світ
Президент РФ Володимир Путін веде проти Євросоюзу диверсійну війну, яка обходиться дешевше за традиційну, уважає російсько-американський історик Юрій Фельштинський.
Президент Росії Володимир Путін сподівається розвалити Євросоюз, щоб полегшити завдання із захоплення окремих країн. Таку думку висловив російсько-американський історик Юрій Фельштинський в інтерв'ю "Обозревателю".
"Стратегічно він розраховує домогтися розпуску НАТО, розвалу Євросоюзу, приєднання до Російської Федерації тих чи інших колишніх радянських республік; через втручання у вибори в європейських країнах Путін планує привести до влади своїх маріонеток у Європі, типу нинішнього президента [Мілоша] Земана в Чехії", – розповів він.
На думку історика, президент РФ також працює над "радикалізацією і фашисизацією" Європи.
"Ми спостерігаємо очевидне зрушення європейського виборця вправо: у Польщі, Німеччині, Італії, Австрії, Чехії, Угорщині... Британія проголосувала за вихід із Євросоюзу. У Франції зараз російські "тролі" і новинні ресурси активно беруть участь у підігріванні протестних настроїв французів (як це з успіхом, може, не настільки масштабно, робилося під час передвиборчої кампанії й у США). Путін шкодить усюди, де це можливо. Це – диверсійна війна, яка Путіну коштує дешевше за традиційну", – пояснив він.
Фельштинський зазначив, що розвал Євросоюзу істотно полегшить завдання Путіна.
"Гібридна війна" – це щось типу "перманентної революції" [Лева] Троцького. Це безперервний наступ усіма можливими, але при цьому різноманітними способами, це безперервна підривна діяльність і завдавання ударів за будь-якої зручної нагоди. Це, повторюся, настанова на постійне заподіяння "противнику" збитків. А противник для Путіна – весь світ, що не увійшов ще в орбіту Кремля", – підкреслив історик.
На його думку, кінцевою метою Кремля є підпорядкування Європи та США, які втомилися чинити опір спецопераціям Кремля і здалися під загрозою ядерного шантажу Росії.
"Звісно, такі розрахунки слід визнати утопічними. Але ж ми маємо справу з людиною, ментальність, культура та ерудиція якої не пішла вище від рівня підполковника радянського КДБ. Це дуже важливо розуміти і враховувати. Ми маємо справу із КДБшником середнього рівня", – підсумував Фельштинський.