Фінансист Браудер: Для Путіна моє переслідування стало особистою справою
Глава фонду Hermitage Capital, британський фінансист Вільям Браудер сказав, що президент РФ Володимир Путін переслідує його через просування "актів Магнітського" в усьому світі.
17 липня глава фонду Hermitage Capital, британський фінансист Вільям Браудер заявив в інтерв'ю російській службі "Голосу Америки", що для президента РФ Володимира Путіна його переслідування стало особистою справою.
Браудер зазначив, що Путін уже неодноразово згадує його у своїх виступах.
"Ми ефективно відстежили, що Путін отримав особисту вигоду від злочинного виведення за кордон тих $239 млн, яке розслідував Сергій Магнітський, за що його і вбили у в'язниці. Це стало зрозуміло після появи в "Панамському досьє" імені відомого віолончеліста Сергія Ролдугіна, співучасника злочину. Ось чому Путін такий схвильований щодо цього. Особливо він схвильований тим, що "закон Магнітського" ухвалено вже в семи країнах, і він карає людей, причетних до цього злочину і йому подібних. Звичайно, Путін дуже засмучений і його це зачепило, а всі його слова про мене лише підкреслюють це. Це не перший раз, коли він мене згадує у своїх виступах – минулого року він робив те саме на "Валдайському клубі", тому я зовсім не здивований", – розповів він.
Фінансист висловив надію, що правоохоронні органи США не підуть на зустріч РФ у справі проти нього.
"Існують правила і процедури, і тому що цей випадок уже було чітко названо політично мотивованим. Я впевнений, що захистом мені буде принцип верховенства закону у США. Я думаю, що для Путіна моє переслідування стало особистою справою через просування "законів Магнітського" в усьому світі. Він не робить секрету із того, що скасування "закону Магнітського" стало його найбільшим пріоритетом у зовнішній політиці. Він дуже роздратований і засмучений стосовно всіх, кого було покарано відповідно до "закону Магнітського" і подібних актів", – підкреслив він.
Браудер додав, що не став більше боятися за своє життя після слів Путіна в Гельсінкі.
"Моя безпека завжди була під ризиком, зокрема, мене місяць тому заарештували в Мадриді за російським запитом в Інтерпол. Водночас, є дуже широкий міжнародний консенсус стосовно того, що Путін розв'язав кримінальну вендету проти мене, і більшість цивілізованих країн налаштована захищати мене, а не підтримувати цю путінську вендету", – резюмував він.
16 липня Путін під час прес-конференції з президентом США Дональдом Трампом у Гельсінкі заявив, що Браудер і його ділові партнери незаконним способом заробили в Росії понад $1,5 млрд, не заплативши податків. Цю суму нібито перевели в США із залученням співробітників американських спецслужб, а потім її частину використовували у виборах.
Браудер був одним з ініціаторів ухвалення в США і Канаді законів, які передбачають візові та економічні санкції стосовно росіян, причетних до порушень прав людини. Ці закони названі на честь загиблого юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського.
У Росії Браудера було засуджено двічі заочно та двічі – до дев'яти років колонії (за обвинуваченням у податкових махінаціях і несплаті податків).
Засновник фонду Hermitage Capital часто критикує російську владу. Він вважає президента Росії найбагатшою людиною у світі та оцінює його статки в $200 млрд.
Колишній агент КДБ Борис Карпічков в інтерв'ю Bloomberg у березні 2018 року розповів про наявність списку із восьми осіб, яких, за його словами, збираються вбити російські спецслужби. У цьому списку є Браудер.